W sobotę (26 października) nad Zalewem Zemborzyckim na plaży przy ośrodku Słoneczny Wrotków Lubelskie Morsy rozpoczną sezon. Po raz pierwszy do lodowatej wody wejdą o godzinie 13.

Sezon zainaugurują morsy, które przed kąpielą w Zalewie w barwnych strojach z lat osiemdziesiątych przejdą w korowodzie. Po rozgrzewce wskoczą do wody. Następnie morsy powrócą do ośrodka Fun Sport, w którym czekają na nich liczne konkursy, atrakcje i zajęcia ruchowe.

Morsy liczą na to, że do soboty pogoda znacznie się ochłodzi. Jak sami przyznają, im zimniej tym lepiej, a obecna pogoda nie sprzyja kąpielom. Podkreślają również, że kąpiele w mrozie są dla zdrowotności i rzadko kiedy kończą się chorobą. – Szkodliwy jest brak morsowania. – tłumaczą ze śmiechem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jeśli ktoś chce dopiero w tym sezonie rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem musi wziąć ze sobą ręcznik, strój kąpielowy, suchą bieliznę, ciepłe ubranie i coś na czym może stanąć żeby się przebrać (przykładowo może być to mata do ćwiczeń lub dywanik samochodowy).

Tradycyjnie, impreza połączona będzie ze zbiórką chemii gospodarczej i kosmetyków dla Domu dziecka na ul. Pogodnej. Gości uczestniczących w wydarzeniu proszą, by przynieśli drobne upominki dla dzieci z Pogodnego Domu.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments