LSM świętuje 65-lecie. Zbiórka fotografii i festyn dla najmłodszych

0
122

LSM, czyli Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa świętuje jubileusz 65-lecia. Z tej okazji Dom Kultury LSM prowadzi zbiórkę starych fotografii nawiązujących do tej dzielnicy. Zwieńczeniem obchodów będzie festyn na terenach zielonych obok instytucji.

Zdjęcia archiwalne można przekazywać do połowy maja. – Zapraszamy wszystkich chętnych, aby przynosili do nas zdjęcia z przeszłości Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Oczywiście my tych zdjęć nie zabieramy, tylko je skanujemy na miejscu przy osobie, która nam to zdjęcie przynosi – mówi Marta Horabik-Piasecka, pełnomocnik ds. kultury i działalności społeczno-wychowawczej w Domu Kultury LSM.

Osoby, które zdecydują się przynieść fotografię muszą w kilku słowach opisać to, co się na niej znajduje. – Musimy wiedzieć kto jest na tym zdjęciu, co na nim jest. Następnie podczas wielkiego festynu rodzinnego, który będzie 28 maja zrobimy z tych zdjęć wystawę właśnie z okazji 65-lecia – dodaje.

Wystawę ze zdjęć będzie można zobaczyć w siedzibie Domu Kultury LSM przez co najmniej 3 tygodnie od jej otwarcia. – Zdjęcia można przynieść do nas osobiście albo przesłać skan w dobrej rozdzielczości mailem. Na naszej stronie internetowej jest regulamin i oświadczenie do pobrania, że przekazujący te zdjęcia udostępnia je i zgadza się na to, aby je pokazać na wystawie – tłumaczy Horabik-Piasecka.

Obecnie instytucja zebrała już pokaźną kolekcję zdjęć. – Cały czas czekamy jeszcze na inne zdjęcia. Na tych, które już mamy jest pokazane codzienne życie mieszkańców LSM. Jest dużo zdjęć placu z rakietą, a także tego co się tutaj działo na osiedlu podczas wakacji albo ze specjalnych okazji – zdradza.

Podsumowaniem jubileuszu będzie festyn rodzinny na terenach zielonych przed DK LSM. Będą na nim atrakcje dla dzieci w postaci waty cukrowej, popcornu, dmuchanych zamków, a także gier i konkursów. – Będzie też koncert i występy artystyczne jednak o szczegółach będziemy mogli mówić dopiero za jakiś czas. Przez ostatnie dwa lata festynu nie było, bo powstrzymała nas pandemia COVID-19 – podkreśla Horabik-Piasecka.

Regulamin zbiórki fotografii znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments