15 tysięcy – tyle maseczek już trafiło do szpitali w województwie lubelskim w ramach akcji motocyklistów ze Stowarzyszenia Moto Inicjatywa w Lublinie, którzy włączyli się w walkę z koronawirusem. Pasjonaci jednośladów wyszli z propozycją zebrania funduszy i kupienia środków do dezynfekcji oraz przedmiotów ochrony osobistej dla służb sanitarnych.

– Maseczki trafiły już do wszystkich szpitali w Lublinie i tych w województwie, do Chełma, Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Kraśnika, Puław i Lubartowa. Tym razem nie wspierają nas żadne firmy, tylko gminne ośrodki kultury – podkreśla Paweł Musiał z Moto Inicjatywy.

Wśród placówek, które wsparły motocyklistów znajduje się między innymi Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Wielkim, Gminne Centrum Kultury w Ziółkowie i Gminne Centrum Kultury i Promocji w Godziszowie. To właśnie w tych placówkach wolontariusze, jak i koła gospodyń wiejskich szyją maseczki dla służb medycznych.

– Cały czas mamy aktywną również zrzutkę. Pomimo tego, że już dostarczyliśmy maseczki do szpitali, w dalszym ciągu szyjemy maseczki dla potrzebujących osób z GOPSów, jak i osób, które nas o to poproszą. Będziemy pomagać aż do czasu zakończenia epidemii – wyjaśnia Musiał. – Cały czas też czekamy na wpłaty, bo ilość zebranych pieniędzy wystarczyła na te 15 tysięcy maseczek – dodaje.

Przypominamy, że motocykliści z Lublina silnie włączają się w różnorodne akcje charytatywne. Co roku, organizują między innymi Motocyklowy Dzień Dziecka czy Motomikołaje, podczas których zbierają słodycze i zabawki dla najmłodszych.

W związku z zaistniałą sytuacją Moto Inicjatywa tymczasowo zawiesza również cykliczne czwartkowe spotkania dla miłośników jednośladów – Motostrefę. Nie będzie także hucznego rozpoczęcia sezonu motocyklowego.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments