Warsztaty Kultury poinformowały, że przenoszą na jesień Noc Kultury oraz Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

– Warsztaty Kultury w Lublinie już od połowy marca włączyły się w akcję #zostanwdomu, pracujemy zdalnie i tworzymy program wydarzeń kulturalnych online. W naszym programie są jednak wydarzenia, których przeniesienie do domu jest niezmiernie trudne – wyjaśnia Paulina Skipirzepa-Kamińska z Warsztatów Kultury.

Chodzi o festiwale Noc Kultury, która miała odbyć się 6/7 czerwca oraz Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który zgodnie z planem miał się odbyć w dniach 25-28 czerwca.

– Dotychczasowe prognozy rozwoju epidemii w naszym kraju niestety nie pozostawiają złudzeń. Zorganizowanie w tych terminach festiwali plenerowych, gromadzących w przestrzeni publicznej dziesiątki tysięcy uczestników, nie jest możliwe. W reakcji na obecną sytuację, wciąż jednak bardzo dynamiczną, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu obu wydarzeń na jesień – podkreśla Skipirzepa-Kamińska.

Jak zaznaczają Warsztaty Kultury, decyzja odnośnie terminie Nocy Kultury zostanie podjęta w oparciu o oficjalne komunikaty i zalecenia WHO i polskiego rządu.

Natomiast festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia zostanie przeniesiony na 3-6 września 2020. – Cały czas jednak nie wiemy jak będzie się kształtowała sytuacja epidemiologiczna, kiedy granice zostaną otwarte i kiedy będzie możliwe organizowanie wydarzeń skupiających większe grupy publiczności. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że zdecydowana większość zapowiedzianych już przez nas artystów podtrzymuje chęć przyjazdu do Lublina w nowym terminie – dodaje Skipirzepa-Kamińska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments