Lubelscy policjanci rozdają maseczki mieszkańcom

0
522

Lubelscy policjanci rozdają maseczki ochronne mieszkańcom. To wspólna inicjatywa policji i Centrum Wolontariatu w Lublinie. Kolejne maseczki będą codziennie trafiać w ręce lublinian.

– Przy okazji spotkań z mieszkańcami naszego miasta przypominamy jak ważne jest dbanie o własne zdrowie oraz troska o innych – czytamy na oficjalnym profilu lubelskiej policji na Facebooku.

Wyposażeni w 1000 sztuk maseczek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lubinie wyjechali dzisiaj na ulice miasta. Cześć z maseczek już trafiła do mieszkańców, których funkcjonariusze spotkali w okolicach sklepów.

Od czwartku każdy z mieszkańców, który przebywa w przestrzeni publicznej ma obowiązek zasłaniania ust i nosa, by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Na nie w szczególności narażeni są seniorzy, więc to głównie oni dostawali maseczki od policjantów.

Również pracownice z Wydziału Zaopatrzenia  KWP w Lublinie zaangażowały się w akcję i po godzinach swojej pracy szyły maseczki ochronne. Inicjatywę wsparło także Centrum Woluntariatu w Lublinie, które na co dzień troszczy się o osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Fot. Materiały policji

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments