Lubelscy profesorowie wśród najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie

0
815

Profesorowie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: Konrad Rejdak i Krzysztof Tomasiewicz znaleźli się w gronie stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia.

Ranking od 19 lat publikuje „Puls Medycyny”. Redakcja wyjaśnia, że pretendenci do tytułu, oceniani byli przez wybitnych ekspertów. Analizowane były: osiągnięcia i dokonania kandydatów w 2020 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku oraz siła publicznego oddziaływania.
W każdej z tych kategorii jurorzy mogli przyznać od 0 do 10 punktów.

W gronie 100 wyróżnionych medyków znalazło się dwóch medyków z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Miejsce 25 „Puls Medycyny” przyznał profesorowi Konradowi Rejdakowi, specjaliście neurologii, kierownikowi Katedry i Kliniki Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4. Profesor Konrad Rejdak jest członkiem Rady Uczelni Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członkiem Zarządu Głównego i prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (kadencja 2021-2024), konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii w województwie lubelskim.

Natomiast pozycję 95 w rankingu zajął profesor Krzysztof Tomasiewicz, specjalista chorób zakaźnych, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, członek Rady Medycznej do spraw COVID-19.

Listę Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w roku 2020 według „Pulsu Medycyny” otwiera urzędujący minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fot. Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments