Studenci Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS będą mogli ustawić tylko swoje zdjęcie jako profilowe na Microsoft Teams, platformie wykorzystywanej przy zdalnej nauce. Wszystko dlatego, że wcześniej, zdaniem uczelni, niektórzy z nich zamieszczali niestosowne grafiki.

“W związku z zamieszczaniem przez studentów w ikonach uczestników spotkań MS Teams niewłaściwych zdjęć i rysunków informuję, że od semestru letniego roku akademickiego 2020/2021 wprowadzam obowiązek zamieszczania tylko zdjęć przedstawiających wizerunek studenta” – napisał do studentów dziekan Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS.

Skąd ta decyzja? – W związku z powtarzającymi się prośbami ze strony kadry akademickiej Wydziału Politologii i Dziennikarstwa w sprawie rozwiązania problemu nieodpowiednich zdjęć widocznych na ikonach profili osobowych studentów podczas zajęć prowadzonych zdalnie z wykorzystaniem MS Teams, dziekan wydziału zalecił, aby począwszy od semestru letniego roku akademickiego 2020/21 studenci WPiD załączali jako ikony swoich profili osobowych jedynie te zdjęcia, które przedstawiają ich własny wizerunek, najlepiej legitymacyjne – wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. – Decyzja podyktowana jest faktem wielokrotnego zamieszczania przez studentów niestosownych zdjęć, rysunków i grafik ilustrujących ich profil osobowy w aplikacji, jednocześnie godzących w zasady dobrego obyczaju i kultury akademickiej – dodaje.

Co w przypadku gdy student nie wyraża zgody na zamieszczenie własnej fotografii na profilu MS Teams? Może pozostawić swój profil z ustawieniami domyślnymi, na przykład z inicjałami imienia i nazwiska.

Przypominamy, że studenci na lubelskich uczelniach będą się uczyć zdalnie przynajmniej do końca semestru letniego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments