Miasto prowadzi negocjacje ze spółką Lubelska Akademia Futbolu. Mają one na celu wypracowanie warunków dzierżawy nieruchomości gminnej, położonej przy ul. Krochmalnej i ul. Przeskok, z przeznaczeniem na cele sportowe, czyli budowę i prowadzenie obiektu szkoleniowego, na co wyraziła zgodę Rada Miasta Lublin. Właśnie zakończył się pierwszy etap rozmów, podczas którego zapadły ważne kwestie, stanowiące punkt wyjścia dla uzgodnienia szczegółowych zapisów umowy.

– Jesteśmy już po kluczowej części negocjacji dzierżawy miejskiej działki pod budowę i prowadzenie Lubelskiej Akademii Futbolu. Poczynione ustalenia pozwalają rozpocząć prace nad zapisami umowy dzierżawy, która będzie zabezpieczać interes miasta. Przeznaczenie tego terenu na cele sportowe jest dopełnieniem planowanego przez nas zagospodarowania tego miejsca, dla którego przewidujemy trzy funkcje, czyli nowy stadion żużlowy, teren dla jazdy konnej oraz Lubelską Akademię Futbolu – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W toku negocjacji ustalono stawkę czynszu dzierżawnego w wysokości 4,6 tys. zł netto, obowiązującą przez cały 30-letni okres trwania umowy.

Strony ustaliły również wysokość kaucji zabezpieczającej wykonanie umowy w kwocie 20 tys. zł oraz wysokość kary umownej w kwocie 500 tys. zł, w przypadku nie zrealizowania pierwszego etapu inwestycji z przyczyn leżących po stronie dzierżawcy. Dodatkowo wynegocjowano nieodpłatne przejęcie przez Gminę Lublin nakładów inwestycji, zrealizowanych przez dzierżawcę po wygaśnięciu umowy.

Na terenach położonych w rejonie ulic Krochmalnej i Przeskok, inwestor planuje budowę nowoczesnego kompleksu sportowego służącego szkoleniu dzieci i młodzieży. Powstanie między innymi 7 boisk, w tym dwa z nawierzchnią sztuczną oraz jedno kryte balonem w okresie zimowym.

Znajdzie się tam również trzykondygnacyjny budynek z zapleczem treningowym i pokojami dla młodzieży trenującej w Akademii oraz gabinety trenerów. W budynku Lubelskiej Akademii Futbolu przewidziano także zlokalizowanie nowoczesnej siłowni, gabinetów fizykoterapii oraz odnowy biologicznej. Nie zabraknie również zaplecza gastronomicznego oraz sal konferencyjnych. Projekt obejmuje realizację infrastruktury drogowej i parkingowej oraz przestrzeni rekreacyjnej przed budynkiem. Kompleks sportowy ma służyć przede wszystkim lubelskim dzieciom i młodzieży, celem rozwijania ich pasji i talentów, i to nie tylko o charakterze piłkarskim.

Zgoda Rady Miasta na wydzierżawienie na 30 lat nieruchomości o powierzchni ponad 11 ha należących do Miasta, zapadła na sesji 15 października.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments