Transparenty, kartony z hasłami, parasolki, plakaty strajkowe, zdjęcia i filmy z demonstracji – takie „pamiątki” zebrała Galeria Labirynt, aby pokazać je na wyjątkowej wystawie poświęconej Strajkom Kobiet. Wernisaż odbędzie się w niedzielę (13 grudnia) o godzinie 18. Wystawa będzie się jednak ciągle rozrastać, a prace można przynieść lub wysłać do głównej siedziby galerii.

– Wystawa jest gestem solidarności ze wszystkimi kobietami. Otwarcie wystawy zaplanowano na 13 grudnia, czyli w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Od tego dnia, wraz z nadsyłanymi propozycjami ekspozycja będzie stale się rozrastać. Wystawa ma ukazać wielki ogólnopolski oddolny ruch, który ogarnął wiele miast i małych miejscowości w całym kraju – tłumaczą organizatorzy.

Do udziału w wystawie Galeria zaprasza autorów i autorki transparentów, haseł, kartonów, wlepek, grafik, plakatów strajkowych, dokumentacji fotograficznej i wideo z demonstracji oraz artystów i artystki wspierające protestujące osoby, tworzące prace solidaryzujące się z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.

Prace można przynosić do Galerii Labirynt osobiście, nadsyłać pocztą oraz za pomocą transferu internetowego. Relację z wernisażu możecie oglądać na fanpage Galerii Labirynt.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments