Lubelska Karta Miejska. Zniżki dla mieszkańców Lublina

0
1897
Fot. Miasto Lublin

Miasto startuje z nowym programem lojalnościowym dla mieszkańców Lublina. Od piątku (31 lipca) będą oni mogli złożyć wniosek o identyfikator na Karcie Biletu Elektronicznego. Takie rozwiązanie pozwoli im korzystać z licznych ulg i zniżek.

– Rozpoczynamy kolejne konkretne działania w związku z Lubelską Kartą Miejską, które pozwolą mieszkańcom dołączyć do tego programu i skorzystać ze zniżek, między innymi w transporcie publicznym, ale i w kulturze, sporcie oraz edukacji – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwi korzystanie z szerokiego spectrum ulg, rabatów i zniżek oferowanych przez partnerów programu na usługi takie jak komunikacja miejska, Strefa Płatnego Parkowania, kultura, sport, edukacja i rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia i handel.

Do programu mogą przystąpić wszystkie osoby zamieszkałe w Lublinie, które rozliczają podatek w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina. Są nim objęte również mieszkające na terenie gminy osoby, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego, a także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez miasto.

Lubelska Karta Miejska to dokument imienny z fotografią, który ma formę dotychczasowej Karty Biletu Elektronicznego, wydawany na wniosek osoby zainteresowanej, rodzica, opiekuna lub osoby uprawnionej. Karta nie posiada fizycznego, graficznego znacznika wskazującego na korzystanie z programu. Informacja o tym będzie „zaszyta” wewnątrz karty w formie elektronicznego identyfikatora.

– Karta będzie nadawana bezpłatnie na czas określony – tłumaczy Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

W przypadku osób, które posiadają już Kartę Biletu Elektronicznego (KBE) wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Natomiast dla osób zainteresowanych programem, ale nie posiadających jeszcze KBE, pierwszym krokiem będzie zawnioskowanie o tę kartę, a następnie złożenie już właściwego wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej. Przy składaniu wniosku niezbędne będzie okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz, w zależności od posiadanego uprawnienia do wydania LKM, dokumentu potwierdzającego takie uprawnienie. Dla większości mieszkańców będzie to pierwsza strona złożonego w Urzędzie Skarbowym zeznania podatkowego. Wnioski o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej będą przyjmowane w punktach obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców.

Lubelska Karta Miejska jest pierwszym elementem nowego systemu Lubelskiego Biletu Karty Aglomeracyjnej (LUBIKA), w ramach którego powstają nowoczesne, niedostępne dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązania i metody pobierania opłat. System jest na etapie wdrażania. Jego uruchomienie planowane jest w sierpniu 2021 r.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments