Dagmara Sprawka mieszka w Lublinie i ma 24 lata. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w przedszkolu i od tego czasu występowała na licznych festiwalach i brała udział w konkursach. Wokalistka pojawiła się również w muzycznym programie talent show „Disco Star”, a obecnie śpiewa w zespole Lucky Star i prezentuje swój kolejny singiel zatytułowany „Dziś nie zrobię”.

Lucky Star

Dagmara już jako mała dziewczynka reprezentowała swoją szkołę w konkursach wokalnych. – Śpiewałam także w ośrodku kultury, gdzie uczyłam się różnych technik śpiewu. Reprezentowałam wielokrotnie swoje miasto na różnych ogólnopolskich festiwalach piosenki dla dzieci i młodzieży, odnosząc często sukcesy – wspomina z uśmiechem. – Uczyłam się też w prywatnej Szkole Muzycznej Yamaha w Lublinie pod okiem Agnieszki Wiechnik, która przygotowywała mnie na większość konkursów. W 2014 roku zostałam Super Diamentem Lublina z piosenką „Apetyt na Życie” Hanny Banaszak – dodaje.

Debiuty

Obecnie Dagmara śpiewa głównie muzykę disco, dlatego wzięła udział w programie Disco Star.

– W 2018 roku poszłam na casting do programu, którego później zostałam finalistką – wyjaśnia. – Dzięki tej przygodzie nawiązałam współpracę z menadżerem Staszkiem Kucińskim, z którym pracuję nad piosenkami.

Niespełna rok temu wyszedł jej pierwszy, debiutancki utwór. – Singiel „Okulary” był pierwszy, a już teraz mogę pochwalić się trzema innymi piosenkami: „Lubię ten stan”, „Nas dwoje” i najnowsza, która premierę miała w styczniu „Dziś nie zrobię” – wylicza.

Ten ostani utwór powstał przy współpracy z agencją artystyczną For You Kamida. – Teledysk do piosenki można obejrzeć na YouTube, do czego zachęcam, a sama piosenka widnieje w wielu serwisach muzycznych. Możemy ją usłyszeć na SPOTIFY, iTunes Store, Deezer, Apple Music, Tidal… – cieszy się Dagmara.

Marzenia

Wokalistka przyznaje, że jak każdy artysta myśli o tym, by wydać płytę. – Pewnie ukaże się w odpowiednim momencie. Obecnie skupiam się nad materiałem koncertowym, nad nowymi piosenkami. Chciałabym, by kiedyś moja piosenka stała się hitem. Większa radość niż wydanie płyty sprawiłaby mi publiczność, która zaśpiewałaby razem ze mną moją piosenkę od początku do końca – przyznaje dziewczyna.

Dagmara uważa, że muzyka disco polo daje ludziom dużo radości. – Jest to muzyka niezwykle taneczna, a obecnie przeplata się z innymi gatunkami takimi jak pop, dance, RnB… Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli moja muzyka daje ludziom radość i ma wielu słuchaczy, to dlaczego miałabym jej nie tworzyć? – uśmiecha się wokalistka.

Fot. Archiwum wokalistki

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments