W najbliższy weekend swoje święto będzie obchodziła płeć piękna. Z tej okazji w Lublinie odbędzie się wiele wydarzeń, na które będą mogły się wybrać panie. Nie zabraknie też wydarzeń dla dzieci, panów i całych rodzin. Sprawdźcie nasze zestawienie cotygodniowych imprez.

Urodziny Vivo! Lublin

Już w najbliższy piątek i sobotę (6-7 marca) urodziny będzie obchodzić jedno z największych lubelskich centrów handlowych. Podczas wydarzenia zobaczymy wyjątkowych gości ze świata influence i showbiznesu.

Pierwszego dnia na urodzinach pojawią się blogerzy z Lublina – Gosia i Bohdan, którzy prowadzą bloga BO4GO. To właśnie oni będą zachęcać do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu Stylowy Lubelak. Również w tym dniu na scenie będziecie mogli wziąć udział w licznych konkursach.

Natomiast w sobotę (7 marca) poznacie trendy modowe 2020 roku, o których opowie Monika Wilkołaska. Również o modzie opowie stylistka Aleksandra Marzęda (Styloly). Po tych panelach będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu z aktorką Sonią Bohosiewicz. O godzinie 19 w sobotę odbędzie się finał urodzin. Będzie tort i moc atrakcji. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Good Time. Alternatywne Targi Ślubne w CSK

W niedzielę (8 marca) w Centrum Spotkania Kultur mieszkańcy będą mogli wziąć udział w III edycji Alternatywnych Targów Ślubnych „Good Time”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.

Będzie można przymierzyć różnorodne suknie ślubne oraz garnitury, a wystawcy pomogą dobrać tę najbardziej korzystną. Będzie można też zdegustować torty oraz ciasta weselne, zapoznać się z ofertą dekoracji kwiatowych, zaproszeń, obrączek oraz samochodów i ślubnych gadżetów. Na targach pojawią się również wedding plannerzy, którzy pomogą sfinalizować wszystkie kwestie związane ze ślubem. Targi potrwają do godziny do 17. Wstęp jest bezpłatny.

Teatr Stary

W marcu Teatr Stary wychodzi z szeroką ofertą kulturalną dla dorosłych i młodszych widzów. W sobotę (7 marca) o godzinie 20 zobaczymy spektakl Lunapark, spektakl studentów V roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

W niedzielę (8 marca) o godz. 16 i 17.30 odbędą się zajęcia „Mała Muzyka”, cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Tym razem gościem będzie pianista, Michał Kożuch, który przybliży młodym słuchaczom twórczość Fryderyka Chopina. Spotkanie poprowadzi Ewa Kuszewska.

IV Manifa Lubelska

W sobotę (7 marca) o godzinie 14 na placu Łokietka przed Ratuszem rozpocznie się IV Manifie Lubelskiej. Jej tegoroczna edycja zorganizowana zostanie pod nazwą: Rewolucja zaczyna się od języka. Uczestnicy przejdą z transparentami na plac Litewski.

Kino ABC i DKF „16”

Już w sobotę (7 marca) Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” zaprasza na pokazy filmowe. O godz. 15.30 obejrzymy film „Parasite”. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

O godz. 17.30 obejrzymy film „Kłamstewka”. Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci. Bilet ulgowy na seanse kupimy w cenie 12 zł, a normalny w cenie 15 zł.

„WOMANiTY”

Będzie nastrojowo, soulowo i z wachlarzem emocji – już w sobotę (7 marca) z okazji Dnia Kobiet odbędzie się w Lublinie wyjątkowy koncert „WOMANiTY” w wykonaniu Anny Michałowskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Koncert „WOMANiTY” to spotkanie pełne emocji, przeżyć i doświadczeń, które ukaże podejście artystki do otaczającego ją świata. Podczas koncertu usłyszymy m.in. piosenki z autorskiej płyty Ani „Snów pejzaże” takie jak „Pomimo wszystko” „Mów do mnie” „Amelia” czy „Bezimienni” w nowych aranżacjach.

Ania Michałowska-Kotynia to absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Koncertuje, nagrywa, bierze udział w świetnych projektach. W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę nagrody Gammy) do wzięcia udziału w słynnym już dziś projekcie “Wieczorem”, spektaklu Teatru Starego w Lublinie, łączącego poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika. Bilety możecie jeszcze kupić w cenie 35 i 40 zł.

W Dzień Kobiet w Lublinie…

Natura jest kobietą

W Hotelu Arche Lublin 8 marca przez 6 godzin będzie można spędzić czas, uczestnicząc w wydarzeniu „Natura jest kobietą!”. To wyjątkowe event z okazji Dnia Kobiet, gdzie podczas warsztatów panie będą mogły między innymi nauczyć się tego, jak podkreślać swoją urodę makijażem lub poddadzą się analizie kolorystycznej.

Kolacja u szefa kuchni

Jeśli natomiast chcemy spędzić najbliższą niedzielę, rozpieszczając swoje podniebienie i przy okazji posłuchać muzyki na żywo warto odwiedzić Hotel Luxor i znajdującą się w nim Restaurację Bianco. Z okazji Dnia Kobiet odbędzie się tu kolacja pod hasłem „Kobiety Szefa Kuchni”, podczas której zaserwowane zostaną wam pyszne dania ze specjalnego menu przygotowanego na tę okoliczność. Cena kolacji we dwoje to 144 zł od pary. Wydarzenie startuje o godzinie 19:00.

Rozbudź kobiecość

7 marca odbędzie się także charytatywne wydarzenie, w wyniku którego wejściówki-cegiełki zasilą konto Fundacji W Dobrych Rękach działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością. Będzie to druga edycja spotkania z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Rozbudź kobiecość”, które organizowane jest w Focus Hotel Premium Lublin. Wydarzenie potrwa od 9 do 14.

Warsztaty stylu

Jeśli chcecie natomiast całkowicie zmienić swój kobiecy wizerunek, możecie udać się na jednodniowe „Warsztaty Stylu” z okazji Dnia Kobiet, które rozpoczynają się w niedzielę o godzinie 16. Wydarzenie organizowane jest w restauracji Legendy Miasta, a poprowadzi je stylistka Monika Wilkołaska.

Chatka kobiet

Kobiety już po raz szósty „przejmą” również ACK UMCS Chatkę Żaka. Tym razem ten cykl wydarzeń rozpocznie się 9 marca i potrwa od godziny 13 do 21. W ramach eventu będzie można uczestniczyć w warsztatach tematycznych i odwiedzić ciekawe stoiska.

Z kulturą za pan brat

Jeśli wolicie obejrzeć spektakl improwizowany, to taką rozrywkę dokładnie 8 marca proponuje widzom Impro Teatr Bezczelny. Znana w Lublinie grupa tego dnia zaprezentuje spektakl improwizowany z cyklu „Sceny domowe – Dzień Kobiet”, czyli w skrócie impro o życiu. Improwizowane show odbędzie się w pubie Just Crafted od 19:00 do 20:30, a bilety w cenie 10 zł można nabyć już na miejscu, na godzinę przed spektaklem.

Teatr dla kobiet

„Grzegorz Wilk Na Dzień Kobiet” to kolejna, tym razem muzyczna propozycja na spędzenie wieczoru w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W ten piątek o godzinie 19 wokalista wystąpi jednak ze specjalnym repertuarem skierowanym do kobiet. Usłyszycie więc między innymi przeboje Toma Jonesa, Czesława Niemena czy Elvisa Presleya.

Koncert operowy

Jeśli jednak wolicie wstąpić do Filharmonii Lubelskiej, to w Dzień Kobiet usłyszycie koncert operowy „Najsłynniejsze arie operowe i pieśni neapolitańskie”. Podczas tego wydarzenia dla wszystkich kobiet zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, a zaśpiewa Katarzyna Oleś-Blacha (sopran) i Dominik Sutowicz (tenor). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa dwie godziny. Bilety można jeszcze kupić w cenie 50 i 60 zł.

Więcej o wydarzeniach przeczytacie tutaj:  Dzień Kobiet w Lublinie. Gdzie warto pójść i co zobaczyć

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments