22 czerwca w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbyła się finałowa gala konferencji Lubelski Wzór pod patronatem portalu Lubelski.pl. Statuetki „Lubelski Wzór 2018” otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw Kilku.com.

W tym roku odbyła się już 4. edycja konferencji Lubelski Wzór organizowanej przez fundację LuCreate. Podczas wydarzenia lubelscy projektanci i przedsiębiorcy biorą udział w bezpłatnych warsztatach, panelach dyskusyjnych i prelekcjach. Wszystko ma na celu wskazanie realnych korzyści, jakie płyną ze współpracy środowiska twórczego i branży biznesu.

Na tegorocznej konferencji pojawiły się takie tematy jak: projektowanie i zmiany w branży meblowej, wycena pracy kreatywnej, rola opakowania w sukcesie rynkowym, trendy w kreowaniu przestrzeni mieszkalnych, współpraca na linii społeczność lokalna, firma, projektant. Dodatkowo o estetyce miasta opowiedział Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa, który poruszył problem zaśmiecania przestrzeni miejskiej przez reklamę.

23 projektantów związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą miało okazję zaprezentować swoje wystawy. Będą one dostępne jeszcze przez dwa miesiące w Centrum Spotkania Kultur.

Zwieńczeniem całodziennej konferencji była finałowa gala, która rozpoczęła się od podsumowania poprzednich edycji Lubelskiego Wzoru. Jednak jej punktem kulminacyjnym było przyznanie statuetek dla Firmy i Projektanta.

Tegoroczni zwycięzcy to drukarnia Petit z ponad 20-letnim doświadczeniem, która specjalizuje się w druku książek, oraz kolektyw Kilku zajmujący się projektowaniem książkowym, identyfikacją wizualną, tworzeniem animacji, scenografii czy mappingów.

W tym roku została przyznana również nagroda specjalna, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego, wielokrotnie nagradzanego artysty ściśle związanego z Lubelszczyzną za 50 lat jego pracy twórczej. Na konferencji można było podziwiać również poświęconą mu wystawę, która składała się z trzech części: osi czasu, wystawy „kamieni milowych” twórczości Pniewskiego oraz kolaż jego projektów i rysunków.

Finałem gali był występ lubelskiego artysty, kompozytora i multiinstrumentalisty Skubasa.

Fot. Aleksandra Szyszko

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments