Lubelski zespół B6 prezentuje nowy utwór. „Kameleona” możemy już posłuchać premierowo na YouTubie artystów.

– Piosenka porusza temat tego, że łatwo potrafimy się zmieniać, dostosowywać do sytuacji, uwierzyć w to, co nam ktoś wmawia i podaje, zmieniać się zależnie od sytuacji, czy nowego położenia, stać się “kameleonem”. Tak łatwo przychodzi coś osądzić, wydać wyrok w nawet najmniej błahej sprawie. Ten numer nie jest dla mnie zwykłym klipem, ale z teledyskiem traktuje go jako film krótkometrażowy, który niesie określoną historię – mówi Martyna Sabak, wokalistka.

Zespół stworzył utwór w składzie: Martyna Sabak (wokal), Kuba Stasikowski (gitara), Arek Borzęcki (bas) i Piotrek Karczewski (perkusja). Gościnnie swojego głosu użyczyła Monika Kowalczyk i Marcelina Sabała.

O zespole

Zespół powstał w 2017 roku w Lublinie. Gatunkowo B6 to crossover pop-rock. Zadebiutowali na Ogólnopolskim Przeglądzie “Krótkie Spięcie” w Siedlcach, gdzie zajęli 1. miejsce. Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce i wydać debiutanckie EP „Obecność”, które spotkało się z dobrym przyjęciem krytyki i słuchaczy. Ich singiel „Okulary” dotarł do 1. miejsca w notowaniu „Lublista” Polskiego Radia Lublin. Na swoim koncie mają wiele nagród na ogólnopolskich przeglądach zespołów rockowych.

Występowali na jednej scenie z takimi zespołami jak Myslovitz, LemON czy TGD. Zagrali także w Studio Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz antenowy koncert w studio im. Budki Suflera Radia Lublin.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments