To już pewne – Kozienalia 2020 zostały odwołane przez panującą epidemię koronawirusa. A co z innymi studenckimi imprezami? 

Jako pierwszy swoją decyzję ogłosił Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Zamiast ogłoszenia koncertowego line upu stworzył wydarzenie pod hasłem: “W 2020 nie pójdę na Kozienalia!”. Tegoroczna impreza studencka UMCS miała się rozpocząć 15 maja na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie.

– Od początku wiedzieliśmy, że kolejna edycja Lubelskich Dni Kultury Studenckiej będzie wyjątkowa, ale nie sądziliśmy, że aż tak. W trosce o studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, żaków innych lubelskich uczelni oraz mieszkańców Lublina i regionu włączamy się do akcji #studentsamwdomu. Na organizację festiwalu, dobrą muzykę i spotkania z przyjaciółmi przyjdzie jeszcze czas, lepszy czas. Studencie #zostańwdomu – piszą organizatorzy Kozienaliów w Lublinie.

Nie odbędą się również KULturalia, które od dwóch lat goszczą na placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur.

– KULturalia miały się odbyć pod koniec maja, ale niestety nie będzie to możliwe – podkreśla Klaudia Bzducha z Samorządu Studentów KUL.

Uniwersytet Przyrodniczy także podjął decyzję o odwołaniu swojej imprezy. Studenci w Feliniadzie mieli wziąć udział 16 i 17 maja na terenie miasteczka akademickiego UP na Felinie.

– Feliniada, która miała się odbyć w podanym terminie się nie odbędzie. Nie mamy jeszcze nowego, dogodnego terminu, bo taka decyzja jeszcze nie została podjęta. Władze uczelni i samorząd cały czas obserwują sytuację. Jak poznamy decyzję ministra co do działalności uczelni, podejmiemy taką decyzję – wyjaśnia Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy uczelni.

Na ostateczną decyzję czekają jeszcze studenci Politechniki Lubelskiej. Teoretycznie ich coroczne święto ma trwać od 7 do 9 maja na terenach zielonych uczelni przy ul. Nadbystrzyckiej.

– Nie mamy jeszcze oficjalnej decyzji. Czujemy jednak, że one się nie odbędą. Póki co czekamy na rozwój wydarzeń i będziemy się do tego ustosunkowywać – zaznacza Daniel Iwanowski z Samorządu Studentów Politechniki Lubelskiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments