Sklep IKEA w Lublinie dołączył do firm wspierających służby medyczne w Lublinie, które walcząc z koronawirusem ratują zdrowie i życie ludzi. Do szpitali i stacji pogotowia ratunkowego trafiły elementy wyposażenia, które ułatwią medykom odpoczynek i regenerację w czasie pracy. Są to m.in.: łóżka, materace, kołdry i pościel. Dodatkowo IKEA dołączyła do ogólnopolskiej obywatelskiej inicjatywy „Wzywamyposilki”. W ramach akcji pracownicy IKEA Food, przygotowują obiady dla personelu medycznego.

Pomoc IKEA trafiła do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, gdzie przekazano łóżka dla personelu medycznego. Dzięki temu, lekarze będą mogli wypocząć podczas wielogodzinnych dyżurów pełnionych przy pacjentach. Wśród dostarczonych rzeczy są także: garnki, pościel oraz koce. Przekazane produkty IKEA będą służyć lekarzom, ale z części z nich skorzystają także pacjenci przebywający na oddziałach.

Kolejną placówką wspieraną w ramach akcji, jest Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, w którym zorganizowany ma być oddział zakaźny dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, mającymi podejrzenie lub stwierdzenie koronawirusa. IKEA, przekazując łóżka, materace oraz pościel, pomogła stworzyć dla tego oddziału 20 kompletnych miejsc noclegowych dla personelu, który na czas epidemii będzie nocował w szpitalu.

Pomoc sklepu IKEA nie ogranicza się jedynie do Lublina. Sklep przekazał również produkty do sześciu Stacji Pogotowia Ratunkowego z regionu. Rzeczy trafiły do stacji w Lubartowie, Ostrowie Lubelskim, Kocku, Piaskach, Łęcznej oraz Lublinie (Bronowice). Wśród przekazanych produktów znalazły się m.in.: ręczniki, poduszki, łóżka oraz sofa. Dzięki temu uda się zorganizować miejsce, w którym ratownicy medyczni znajdą chwilę wytchnienia i odpoczynku podczas pełnionych dyżurów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments