Od poniedziałku (4 maja) w ramach znoszenia obostrzeń mogą wznowić działalność niektóre instytucje kultury, w tym muzea i galerie sztuki. Sprawdziliśmy, które miejsca w Lublinie i regionie można już odwiedzać.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Skansen możecie zwiedzać od godziny 9 do 17. W związku z epidemią istnieje możliwość zakupu biletu wstępu online na stronie internetowej Muzeum Wsi Lubelskiej. Bilety otrzymacie w cenie 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy) oraz 30 zł (rodzinny za okazaniem „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny” lub karty „Rodzina 3+”). Dzieci do lat 7 za wstęp nie płacą.

Obecnie ze zwiedzania wyłączone są zabytkowe chałupy, a po skansenie możecie poruszać się jedynie samemu. Nie ma możliwości zwiedzania z przewodnikiem. Wszystkie osoby przebywające w tym miejscu muszą zachować odstęp między sobą przynajmniej dwóch metrów i poruszać się w maseczkach.

Wejście do Muzeum jest przez budynek recepcji od al. Warszawskiej, natomiast wyjście bramą za muzealnym miasteczkiem na ul. Agronomiczną.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Od wtorku (5 maja) park w Kozłówce będzie otwarty dla zwiedzających w godzinach od 9 do 19.

W czasie wizyty należy jednak przestrzegać obowiązujących zasad. Podczas zwiedzania jest konieczność noszenia maseczki oraz zachowania przynajmniej dwumetrowego dystansu od innych osób. Nie wolno dotykać znajdujących się w parku urządzeń i rzeczy oraz korzystać z ogólnodostępnych ławek. Na terenie parku nie można również organizować pikników lub spotkań towarzyskich i korzystać z placu zabaw.

Otwarcie ekspozycji Muzeum Zamoyskich w Kozłówce prawdopodobnie nastąpi między 12 a 19 maja.

Muzeum Historii Miasta Lublina

Od środy (6 maja) Muzeum Historii Miasta Lublina będzie czynne od środy do niedzieli w godz. 9017. Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem. Zwiedzający muszą mieć zakryte usta i nos.

Centrum Spotkania Kultur

CSK obecnie pozostaje jeszcze zamknięte, jednak w najbliższych dniach instytucja powiadomi o nowych zasadach jej funkcjonowania.

– Wydarzeń jako takich nie możemy jeszcze organizować, ale pracujemy nad tym, aby uruchomić oprowadzenie po naszych wystawach oraz taras widokowy. Obecnie trwają jeszcze rozmowy z sanepidem, by wszystko zorganizować zgonie z procedurami – wyjaśnia Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Galeria Sztuki Wirydarz

Wirydarz otwarty jest od poniedziałku do piątku od 12 do 18, w sobotę od 13 do 16 natomiast w niedzielę od 13 do 16.

– W galerii jednocześnie będą mogły przebywać 2 lub 3 osoby i oczywiście w maseczkach. Przedłużamy również wystawę malarstwa Rafała Ereta, którą otworzyliśmy online 27 marca jednak nie mogła być ona dostępna fizycznie, więc zostanie z nami do 25 maja – wyjaśnia Piotr Zieliński z Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie.

Galeria Sztuki Witryna

Galerę Sztuki Witryna możecie odwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 18.

– Zgodnie z zaleceniem może przebywać 1 osoba na metr kwadratowy czyli u nas w galerii jednocześnie będzie mogło być od 3 do 4 osób. Będziemy otwarci codziennie dla zwiedzających i wszystkie dzieła są dostępne – mówi Artur Kuśnierz z Galerii Sztuki Witryna w Lublinie.

Muzeum Historii Sportu na Arenie Lublin

– Muzeum Historii Sportu jeszcze nie pozostało otwarte. Nie chce podawać terminów ale pracuje nad tym, aby było to jak najszybciej – tłumaczy Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR w Lublin.

Dom Słów, Brama Grodzka „Teatr NN” oraz Podziemia Lubelskie

– Te instytucje nie zostaną na razie otwarte. Są zamknięte dla zwiedzających – wyjaśnia jeden z pracowników Domu Słów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments