W związku ze zniesieniem części obostrzeń, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie spodziewa się, że więcej osób będzie korzystać z komunikacji miejskiej. Tym samym można już odzyskać “zawieszone” dni biletów okresowych.

ZTM poinformował, że dla osób niebędących uczniami i studentami 3 maja jest ostatnim dniem obowiązywania akcji STOP BILET. Natomiast do 24 maja zawieszone pozostają zgłoszone w ramach ww. procedury bilety uczniów i studentów.

– Odzyskanie „zawieszonych” dni ważności biletu nie nastąpi automatycznie. Czas ten może być wykorzystany przez pasażera w dowolnym, wskazanym przez niego terminie do końca roku i nie trzeba tego robić bezpośrednio po zakończeniu terminu zawieszenia biletu – informuje ZTM.

Ważność biletów, które w dniu zakończenia ich zawieszenia nie osiągnęły jeszcze końcowego terminu ich ważności, który ustalony był w momencie zakupu biletu, biegnie dalej do osiągnięcia tego dnia. Dopiero po tym terminie pasażer może wykorzystać dni z okresu zawieszenia biletu.

Jak to zrobić? Dokonać tego można poprzez złożenie wniosku za pośrednictwem formularza online umieszczonego na stronie www.ztm.lublin.eu. Należy wskazać tam dzień, od którego rozpocznie się wykorzystywanie zawieszonej części biletu. Na adres mailowy otrzymacie “dokument potwierdzający przedłużenie ważności biletu okresowego”. Trzeba go będzie okazywać w czasie kontroli biletów razem z KBE/ELS, na którym kodowany był pierwotny bilet.

Zrobić to można również osobiście w punkcie Sprzedaży Biletów ZTM w godzinach jego pracy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments