#Wzywamyposiłki to internetowa akcja, która ma na celu zapewnienie posiłków lekarzom i pielęgniarkom pracującym z pacjentami zarażonymi koronawirusem. Bezpłatne posiłki przygotują lubelskie restauracje.

– Chodzi o wsparcie całej medycznej ekipy i dostarczania im jedzenia. Mogą to być najprostsze zupy oraz potrawy, które można przetworzyć termicznie – wyjaśnia Justyna Domaszewicz, współorganizator akcji w Lublinie.

Viva La Pizza,OSTRO, La Sera czy chociażby, Jesz Burger i Encepence – między innymi te restauracje chętnie włączyły się w akcję. Ich lista jest jednak długa. Obecnie posiłki przygotuje ok. 35 lokali. Chęć pomocy cały czas oferują jednak nowe restauracje.

– Spodziewałam się, że odezwie się kilka zaprzyjaźnionych lokali, które znam, a odzew w Lublinie przerósł moje najśmielsze oczekiwania, szczególnie że doskonale wiem, w jak trudnym położeniu znajduje się branża gastronomiczna. To bardzo budujące w tym trudnym czasie – zaznacza Justyna Domaszewicz. Akcja ma charakter ogólnopolski.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments