Bitaminę, Kasia Lins, Marcelina, Smolik i Kev Fox – takie gwiazdy zobaczymy podczas finału koncertów VII już trasy odbywającej się w całym kraju pod hasłem „Spragnieni Lata”. Gościem specjalnym będzie jeden z najpopularniejszych polskich zespołów Happysad.

Na muzyczną przygodę organizatorzy zapraszają 15 września. Koncerty startują o godzinie 17 na Błoniach pod Zamkiem, a poprzedzi je Lubelskie Święto Młodego Cydru. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

„Spragnieni Lata” to cykl koncertów, latem plenerowych a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty młodych, polskich muzyków. W kolejnych edycjach trasy biorą udział artyści zmieniający scenę muzyczną, bezkompromisowi, niezależni, mający świetny kontakt z publicznością i gwarantujący ogromną porcję pozytywnej energii.

Organizatorem imprezy jest Cydr Lubelski. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

O artystach:

Bitamina – to mieszanka stylów, charakterów i nietuzinkowej muzyki. Wokalistą zespołu jest Mateusz Dopieralski. Mateusz, na co dzień jest również aktorem mieszkającym i pracującym w Niemczech. Amar i Piotr, perkusista i producent muzyczny Bitaminy, produkują sery we własnym gospodarstwie specjalizującym się w ekologicznym nabiale. Koncerty Bitaminy czarują naturalnością, zarażają chęcią zabawy i zapraszają do własnego świata zespołu, w którym jest miejsce nie tylko na spokojne, wpadające w ucho kawałki ale też na poetyckie teksty. Zespół na swoim koncie ma już cztery albumy studyjne.

Smolik / Kev Fox – Smolik to polski producent, kompozytor i multiinstrumentalista, który współpracuje głównie z Keva’em Fox’em – brytyjskim wokalistą, gitarzystą i kompozytorem. 23 października 2015 roku kompozytorzy wydali pierwszy, wspólny album „Smolik / Kev Fox”. Płyta otrzymała dwie nagrody: “Najlepsza polska płyta 2015 roku” i “Najlepsza płyta roku 2015 – Polska”.

Kasia Lins – to wokalistka podbijająca scenę popową. Jest nie tylko świetną piosenkarką ale również pianistką, autorką tekstów i kompozytorką. Wykonuje muzykę autorską, którą najtrafniej określić można jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami folku, rocka i alternatywy.

Marcelina – To wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album studyjny Marcelina, który promowany był przez single „Tatku” oraz „Nie chcę już”. W 2012 roku otrzymała nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”), a także nominację do Nagrody WARTO „Gazety Wyborczej”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments