Za 100 dni matura słyszą uczniowie, lecz w tym roku nie przy dźwiękach tradycyjnego poloneza. Ze względu na epidemię, szkoły musiały zrezygnować w tym roku ze studniówek, ale wiele z tych lubelskich ma w planach zastąpić je letnimi balami absolwenta.

– Bardzo żałuję, że w tym roku nie będzie studniówki. Pociesza mnie jedynie to, że mam chłopaka o rok starszego i mogłam z nim pójść na studniówkę. Dzięki temu przeżyłam wszystko co jest związane z przygotowaniami, kupnem sukienki – podkreśla Natalia, uczennica XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki w Lublinie.

– Nie planujemy studniówki w tym roku, ale bal absolwenta na ten moment ma odbyć się w ostatni weekend maja (28-29 maja) – informuje III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Podobny pomysł ma rada rodziców IV Liceum im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. – Zajmuje się tym rada rodziców i wiem, że pojawiały się już jakieś terminy czerwcowe. Jest to jeszcze ustalane. Zrobiliśmy też taką ankietę, by dowiedzieć się jak do tego tematu podchodzą rodzice i uczniowie. Większość chciała, by „studniówka” odbyła się w późniejszym terminie, czyli w lecie. Jest to jednak jeszcze nierozstrzygnięte – wyjaśnia Grzegorz Gębka, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Takich planów nie ma II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. – Obecnie nie mamy planów, aby studniówka miała się odbyć w jakiejkolwiek formie – słyszymy w szkole.

– Obecnie wiele szkół, w tym moja planuje bale maturalne, które będą po maturach. Termin jest na czerwiec, ale zobaczymy czy sytuacja z koronawirusem nam na to pozwoli. Bardzo byśmy chcieli mieć taki bal, skoro nie możemy mieć typowej studniówki – podkreśla Natalia, uczennica “Biskupiaka”.

– Mam nadzieję, że bal odbędzie się w czerwcu. Jakiś czas temu uzupełnialiśmy ankietę, czy chcemy studniówkę i jeśli tak to w jakim terminie. Oczywiście nie będzie ona miała takiego klimatu jak w styczniu, ale to zawsze coś! Nie wiadomo jeszcze, czy tylko klasami czy może jednak cała szkołą – podkreśla Monika, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie.

Fot. Zdjęcie archiwalne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments