Pierwszy po zniesieniu części obostrzeń weekend w Lublinie zapowiada się ciekawie. Od piątku (5 lutego) do niedzieli (7 lutego) będzie można zobaczyć między innymi wystawy, obejrzeć filmy czy wybrać na Jarmark Lubelski.

Poławiacze Pereł Improv Teatr

W piątek o godzinie 20 w Centrum Kultury w Lublinie wystąpią Poławiacze Pereł Improv Teatr. Wydarzenie odbędzie się w ramach Przestrzeni Sztuki i Sceny Komedialna.

Bezpłatną transmisję znajdziecie tutaj

Wirtualne Kino CSK

Kino CSK zaprasza do obejrzenia kilku niezwykłych filmów na plarformie MojeEkino.pl. Filmy można obejrzeć w dowolnym miejscu i czasie.

Harmonogram

Film o Pilchu (do 7 LUT 2021)

Skóra, w której żyję (pokaz specjalny) (5-7 LUT 2021)

Przelotni kochankowie (pokaz specjalny) (5-7 LUT 2021)

Przerwane objęcia (pokaz specjalny) (5-7 LUT 2021)

Ból i blask (pokaz specjalny) (5-7 LUT 2021)

Julieta (pokaz specjalny) (5-7 LUT 2021)

Śpiewanki lubelskie (koncert online)

W sobotę (6 stycznia) o godzinie 18 możecie wziąć udział w bezpłatnej transmisji z koncertu Śpiewanki lubelskie, zrealizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur. Jest to koncert kolęd w wykonaniu artystów ludowych i wokalistów z naszego regionu.

Wystawa „KILARIF”. Sebastian Smit

W piątek (5 lutego) o godzinie 18 w Galerii Wystaw Czasowych na poziomie -1 w CSK odbędzie się wernisaż wystawy „KILARIF”. Sebastian Smit. Wystawa pozostanie z nami do 7 marca.

KILARIF to wystawa typu site-specific, instalacja fotograficzno-multimedialna inspirowana twórczością Paula Celana, próba doświadczenia i transformacji poezji na obraz. Prezentowane prace to relacja pomiędzy słowem pisanym, a miejscem i przedmiotami w nim zgromadzonymi.

Zwiedzaj lubelski skansen na saniach

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do zwiedzania obiektów na prawdziwych saniach. Ze względu na epidemię nie będzie możliwości zwiedzenia wnętrz muzealnych, ale dostępne będą już niektóre obiekty.

Krótkie przejażdżki odbywać się będą codziennie od wtorku do niedzieli, pomiędzy godziną 11:00 a 12:00 i 13:30 a 14:30. Pracownicy muzeum proszą jednak o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 533 110 920 (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9:00 do 15:00.

Bilety możecie nabyć przy wejściu do skansenu w cenie 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy).

Jarmark Lubelski

W każdą sobotę lutego w godzinach 7.30-13.00 na hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbywa się Jarmark Lubelski. Jarmark to wydarzenie, które skupia lokalnych rolników i producentów żywności, którzy sprzedają swoje ekologiczne produkty. Jarmark Lubelski trwa już 6 rok i skupia społeczność ponad 60 wystawców, w tym rolników i rękodzielników.

Morsowanie nad Zalewem

W każdą niedzielę o godzinie 12 przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim możecie wziąć udział w morsowaniu z Lubelskim Klubem Morsów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments