Lubelskie uczelnie zdecydowały się na wydłużenie terminu rekrutacji na studia. Powodem są przede wszystkim przesunięte na czerwiec matury, których wyniki uczniowie poznają dopiero w sierpniu.

Tegoroczne matury mają rozpocząć się 8 czerwca. Dlatego też uczelnie w Lublinie zdecydowały się na zmianę terminu przyjmowania dokumentów od przyszłych studentów.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Jako pierwszy na przesunięcie terminu rekrutacji zdecydował się Uniwersytet Medyczny. Obecnie ma ona się rozpocząć 11 sierpnia i prowadzona będzie do 9 października.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Internetowa rejestracja na UMCS potrwa od 1 kwietnia do 30 września.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Również ta uczelnia zdecydowała się na zmianę terminu. – Początkowy termin rekrutacji się nie zmienił, ale będzie ona wydłużona do uzyskania wyników matur – informuje jeden z pracowników Biura Rekrutacji KUL. Przypominamy, że rekrutacja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rusza 5 maja i potrwa nie dłużej niż do 4 października.

Politechnika Lubelska

Na Politechnice Lubelskiej termin rekrutacji na studia pozostaje niezmienny. Elektroniczna rejestracja kandydatów rusza 18 maja. Potencjalni studenci rejestrują się na stronie internetowej uczelni www.pollub.pl. Uczelnia przygotowała dla kandydatów blisko 4400 miejsc, w tym ok. 2100 na studiach stacjonarnych I stopnia. O końcowym terminie rekrutacji uczelnia poinformuje po 14 maja.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Rekrutacja rozpocznie się 11 maja i trwać będzie do 30 września. Termin rekrutacji zimowej na studia drugiego stopnia rozpocznie się 11 stycznia 2021 roku.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

– U nas termin rekrutacji się nie zmienił i będzie ona trwać do 30 września. Cały czas obserwujemy jednak sytuację i możliwe, że termin zostanie wydłużony nawet do końca października – informuje jeden z pracowników Biura Rekrutacji WSPA.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

WSEI rekrutację rozpocznie 4 maja i potrwa do 30 września. Na tej uczelni termin nie został zmieniony, bo studenci aplikują na studia online.

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie

Rekrutacja na WSNS w Lublinie trwać będzie od 15 maja do 30 września (nabór letni) i od 15 grudnia do 25 lutego (nabór zimowy). Również Wyższa Szkoła Nauk Społecznych nie zmieniła tego terminu. Aby dokonać rekrutacji należy założyć konto na stronie UczelniOnline.WSNS.

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie

Rekrutacja na tę uczelnię trwa od 1 kwietnia do 15 września na semestr zimowy, czyli studia rozpoczynają się w październiku, a na semestr letni, czyli studia od marca trwa od 15 listopada do 15 lutego.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments