„Okno na świat” to projekt fotograficzny, którego koordynatorzy chcą, by mieszkańcy Lublina poprzez fotografie widoku z okna opowiedzieli o swojej obecnej sytuacji podczas kwarantanny. Mieszkańcy mają za zadanie zrobić zdjęcie, a w jego opisie opowiedzieć, o czym myśleli, co czuli i czy patrząc w okno zauważyli coś innego niż dotychczas.

– Dla wielu z nas “ten czas” jest inny, niecodzienny, ważny i przełomowy pod różnymi względami. Chcemy to zapamiętać dla pokoleń, aby dać świadectwo tego, co obecne. Zapamiętać dla budowania ogólnoludzkiej wrażliwości i pamięci globalnej – mówi Alina Januszczyk o projekcie „Okno na świat”.

Organizatorzy projektu twierdzą, że okno, z którego codziennie patrzymy raz dawało nam wolność, a raz było jedynym sposobem oglądania świata. Chcą, by każda zainteresowana osoba podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, żeby w ten sposób zbudować globalny portret rzeczywistości ostatnich miesięcy.

Aby wziąć udział w projekcie należy wysłać zdjęcie swojego okna wraz z widokiem z niego oraz napisać swój osobisty komentarz do fotografii odwołując się do sytuacji kwarantanny i odizolowania od innych. Całość należy przesłać na adres mailowy: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl. W tytule wpiszcie “Okno na świat”.

Zebrany materiał posłuży do stworzenia rodzaju webdoca.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments