W Lublinie wystartował nowy portal internetowy oraz aplikacja. Lub*Je, bo tak się nazywa, będzie służyć mieszkańcom do zamawiania jedzenia z lubelskich lokali gastronomicznych. Do współpracy zgłosiło się już ponad 30 restauracji.

– Lub*Je jest miejscem w internecie, gdzie można znaleźć kilkadziesiąt lubelskich restauracji, z których można zamówić sobie z dowozem jedzenie. Można to zrobić zarówno poprzez portal, jak i aplikację mobilną na telefon komórkowy – podkreśla Piotr Tyczyński, współpomysłodawca aplikacji.

Aplikacja jest dostępna między innymi do pobrania w sklepie Google lub AppStore. – Pomysł zrodził się z potrzeby chwili. Cała historia zaczęła się w zimie, w trakcie lockdownu, kiedy restauratorom nie pozwolono pracować w pełnym wymiarze i kiedy borykali się oni z bardzo dużymi problemami finansowymi. Aplikacje, które oferowały sprzedaż jedzenia online z dowozem również nie pomagały, bo ten procent, który pobierały od restauratorów był naprawdę duży – zaznacza Tyczyński.

– Jedyny pozytywny aspekt tej pandemii to to, że zaczęliśmy ze sobą rozmawiać i się wspierać. Zaczęliśmy się wspólnie zastanawiać w jaki sposób możemy zaoszczędzić pieniądze, co nas ogranicza. Doszliśmy do wniosku, że nie warto korzystać z korporacji, które pobierają od nas bardzo duży procent za to, że świadczą usługi przyjmowania zamówień – wyjaśnia Gabriel Górski, współtwórca aplikacji. – Płaciliśmy od 13 procent w górę, a często są też firmy, które pobierają 30 albo i 35 procent. Chcemy zrobić to lokalnie i żeby ta prowizja była dużo niższa. Będzie to 8 procent i z tego będziemy utrzymywali portal i robili marketing. To jest nasz cel – dodaje.

Przy stole spotkali się restauratorzy, którzy wcześniej ze sobą nie rozmawiali i konkurowali. Pomysł aplikacji jednak przyczynił się do tego, że połączyli oni siły. I choć pierwsze spotkania były spontaniczne, doprowadziły do powstania takiego pomysłu.

Z aplikacji, jak i portalu można skorzystać w bardzo prosty sposób. – Staramy się, żeby proces zamawiania jedzenia był jak najbardziej wygodny dla użytkownika. Aby skorzystać z takiej opcji wystarczy wejść na portal, wybieramy czy jesteśmy zainteresowani dostawą czy odbiorem osobistym, następnie podajmy adres i widzimy listę restauracji, z których możemy zamówić jedzenie – podkreśla Stanisław Lesiuk, współzałożyciel portalu.

Restauratorzy tworzący portal mają nadzieję, że aplikacja okaże się dużym sukcesem i będzie codziennie pomagać mieszkańcom, którzy chcą wesprzeć lokalną gastronomię i skorzystać z bogatej oferty lokali.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Koks
Koks
2 lat temu

Super !