Już w tę niedzielę (8 września) po raz kolejny wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2019. Pięcioosobowe drużyny w 9 miastach Polski pobiegną, by pomóc kolejnym osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

W Lublinie bieg odbędzie się już po raz trzeci. Mieszkańcy województwa lubelskiego będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w sportowej rywalizacji, a dochód z opłat wpisowych uczestników Lublin Business Run 2019 zostanie przeznaczony na zakup protezy nogi i rehabilitację dla Oskara Wojciechowskiego z Lublina, który w dniu biegu obchodził będzie swoje 10. urodziny.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9 na placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur. Zawodnicy wystartują o godzinie 10:30, po specjalnie przygotowanej dla nich rozgrzewce i odprawie. Organizatorzy zapraszają także wszystkich, którzy tego dnia chcą kibicować zawodnikom. To doskonała okazja, aby spędzić wspólnie czas i poczuć prawdziwe sportowe emocje. Dzieci też nie będą się nudziły, ponieważ znajdzie się tam specjalny kącik zabaw oraz miejsce, gdzie najmłodsi nauczą się jeździć na wrotkach.

To już trzecia edycja biegu w Lublinie. W tym roku weźmie w nim udział 600 zawodników, czyli 120 drużyn. Limit miejsc został wykorzystany już 14 sierpnia. Na linii startu staną drużyny składające się z 5 zawodników, każdy z nich ma do pokonania dystans ok. 3,5 km. Wygrywa drużyna, która przebiegnie całą trasę w jak najlepszym czasie. Jednak w tym biegu nie liczą się nagrody, ale chęć pomocy innym. Lublin Business Run 2019 ma charakter charytatywny, co oznacza, że dochód z opłat, ale także indywidualnych wpłat zostanie przekazany na beneficjenta, którym w tym roku jest 10-letni Oskar z Lublina.

Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nóżki do wysokości kolana. Mimo że wiele przeszedł, jest bardzo radosnym dzieckiem. Uczęszcza do szkoły podstawowej i lubi spędzać czas ze swoimi kolegami, stara się być aktywny ruchowo. W związku z tym, że rośnie, wymiana protezy jest nieunikniona. Rehabilitacja oraz proteza umożliwią Oskarowi samodzielne poruszanie się, zabawę z rówieśnikami czy jazdę na rowerze.

Jeśli ktoś nie bierze udziału w biegu, ale chcę pomóc Oskarowi nadal może to zrobić, wpłacając pieniądze, w ramach akcji „Pomagam Bardziej”. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lublin/teams i wybrać konkretną drużynę, za pośrednictwem której zostaną przekazane pieniądze na protezę dla chłopca. Z kolei zespół, który zgromadzi najwięcej środków otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera zaprojektowaną przez Roberta Kupisza. Kwoty na kontach drużyn zostaną podliczone w dniu biegu, 8 września o godzinie 12.

W związku z organizacją biegu, w Lublinie przewidziane jest zamknięcie ruchu pojazdów na al. Racławickich, na odcinku od ul. Łopacińskiego do ul. Lipowej oraz ul. Krakowskie Przedmieście, w godz. 6:00-15:00. Objazdami będą kursowały tu wybrane autobusy komunikacji miejskiej.

Z ruchu wyłączone będą też ulice: Staszica, Zielona i Gottgera. Z Łopacińskiego będzie możliwy wyłącznie skręt w lewo w al. Racławickie, a z Racławickich w prawo w Łopacińskiego. Ponadto na Krakowskim Przedmieściu, ul. Zielonej i części ul. Świętoduskiej będzie obowiązywać zakaz parkowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments