Od kilku tygodni osoby, u których upłynęło pół roku od szczepienia drugą dawką przeciwko COVID-19, mogą szczepić się trzecią, tzw. dawką przypominającą. Chętni mają do wyboru preparat firmy Pfizer i Moderna.

Dawką przypominającą mogą zaszczepić się wszyscy ci, którzy przyjęli pierwszą i drugą dawkę szczepionki (lub jedną w przypadku szczepionki jednodawkowej) przeciwko koronawirusowi i u których okres od szczepienia wynosi co najmniej 6 miesięcy. Bez względu na to, czym wcześniej się szczepiono, trzecia dawka jest podawana preparatem Moderna lub Pfizer.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie trzecią dawką zaszczepiło się 1613 osób. Szczepienia prowadzone są w budynku Poradni Specjalistycznych i POZ SPSK Nr 4, w poniedziałki, środy i piątki od godziny 14.00 do 17.00.

Najwięcej mieszkańców przyjęło trzecią dawkę w punkcie szczepień Szpitala Tymczasowego i w punkcie szczepień przy ul. Langiewicza w Lublinie. – W tych dwóch punktach zaszczepiło się trzecią dawką 2900 osób (stan na 9 listopada, godz. 14:00) – informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Na razie niewielkie zainteresowanie jest szczepieniami w szpitalu wojskowym. – Trzecią dawką zaszczepiono u nas 207 osób (stan na 5 listopada) – informuje płk mgr inż. Bogusław Piątek, rzecznik prasowy 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
asd
asd
7 miesięcy temu

A później czwartą, piątą,…,dziesiątą i tak do śmierci 😉