Spotkanie z aktorką Joanną Brodzik w Lublinie

0
216

W sobotę (13 listopada) w Restauracji Trybunalska City Pub zorganizowane zostanie spotkanie autorskie z aktorką Joanną Brodzik, która wydała książkę „Umami. Opowieści i przepisy”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.

Joanna Brodzik zabierze cię w sensualną podróż przez kontynenty pachnące cynamonem, szafranem, dojrzałymi pomidorami i ukochanymi truskawkami. Zaproponuje wyprawę w czasie. Dowiesz się, jaki wpływ na kulinarną mapę świata mieli Marco Polo, Krzysztof Kolumb czy Amerigo Vespucci i kto przypłacił życiem ich wiekopomne odkrycia, jaki związek z soczewką ma soczewica i uprawy jakich roślin zmieniły bieg historii.

„Umami. Opowieści i przepisy” to mądra i dowcipna opowieść kulinarna przeplatana sprawdzonymi przepisami zarówno na doskonałe potrawy kuchni tradycyjnej, jak i na egzotyczne dania z różnych zakątków świata. Aktorka, zdradza między innymi recepturę na schab z jałowce, rosół ratunkowy dobry na wszystko, kleftiko pachnące Cyprem, tadżin z makreli, czy przepyszny tort Jadziny.

Autorka nauczy, jak odnajdywać przyjemność w dotykaniu chrupiącej skórki chleba i kontemplowaniu koloru jadalnych kwiatów. Doradzi, jak nie marnować jedzenia, kiedy warto zacząć przygotowywać noworoczny bigos i czym zastąpić cukier w diecie.

Spotkanie poprowadzi Paulina Superczyńska, dziennikarka związana z Polskim Radiem Lublin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments