Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję, że od połowy maja na ulice Lublina ponownie wyjadą nocne autobusy komunikacji miejskiej. Decyzja ta jest podyktowana zniesieniem pandemicznych restrykcji, a także licznymi festiwalami, które mają odbywać się w miesiącach letnich w Lublinie.

– Od połowy maja wraca komunikacja nocna w naszym mieście. Ostatni, popandemiczny czas przyniósł stabilizację na rynku pracy, również na rynku pracy zmianowej. W maju rozpoczyna się też okres obfitujący w wydarzenia społeczno-kulturalne, takie jak Noc Kultury, Noc Muzeów czy Carnaval Sztukmistrzów – informuje Monika Białach, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Na razie w planie jest, aby linie nocne kursowały dwa razy w tygodniu z częstotliwością 60 minut. MPK będzie kursować w nocy z piątku na sobotę, a także z soboty na niedzielę. Na ulice wyjedzie linia N1, N2 i N3.

Przypominamy, że nocna komunikacja w Lublinie została wstrzymana przez liczne ograniczenia związane z epidemią COVID-19. Od marca 2020 roku na ulice nocne autobusy wyjeżdżały jedynie latem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments