Przed nami kolejna Noc Muzeów. W tym roku przypada ona na sobotę (14 maja). To właśnie w ten dzień będzie można zwiedzić bezpłatnie muzea oraz instytucje kultury w Lublinie i w regionie. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Muzeum Narodowe w Lublinie

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym rozpocznie się o godzinie 18:00. Zamek czynny będzie do godziny 24:00. W programie wydarzeń oprowadzania po Kaplicy Trójcy Świętej i wystawie “Tamara Łempicka – kobieta w podróży”, warsztaty i animacje dla najmłodszych oraz wyjątkowy pokaz filmu przywołującego klimat lat 20. XX wieku!

Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”

Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” będzie można zwiedzić indywidualnie od godziny 18:00 do 21:00. Wstęp na zwiedzanie jest w ten dzień bezpłatny.

Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie

Muzeum Czechowicza znajdujące się na ul. Złotej na Starym Mieście będzie można zwiedzić od godziny 18:00 do 21:00. Dostępna będzie w nim między innymi wystawa stała dotycząca życia poety. Wstęp wolny.

Muzeum Historii Miasta Lublina

Muzeum Historii Miasta Lublin również zaprasza mieszkańców w swoje progi. Czynne ono będzie w sobotę (14 maja) od godziny 18:00 do 21:00. Zwiedzić będziecie mogli w nim oczywiście wystawę stałą, która opowiada o Lublinie.

Muzeum Wsi Lubelskiej

W czasie trwania Nocy Muzeów, Muzeum Wsi Lubelskiej można zwiedzać wyłącznie w grupach zorganizowanych.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Muzeum przyjmuje zgłoszenia do piątku (13 maja), w godz. 8.00-14.00 pod nr tel. 81 533 85 13 (wewn. 21). Oprowadzanie poszczególnych grup będzie realizowane między godz. 18.00 a 21.00.

Pierwsza grupa rozpocznie zwiedzanie o godz. 18.00 (zbiórka przy recepcji Muzeum). Kolejne tury ruszają co 15 minut. Natomiast początek zwiedzania skansenu przez ostatnią w tym dniu grupę rozpocznie się o godz. 20.00.

Galeria Labirynt

W Noc Muzeów będzie można zobaczyć spektakl Ludomira Franczaka „Walden”. Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny, a zebrane środki wesprą działania pomocowe na rzecz Ukrainy. Aktualne wystawy będą czynne do północy.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00. Tytułowy Walden jest stawem w środku lasu, nad który 4 lipca 1845 roku wyniósł się Henry David Thoreau i gdzie mieszkał w samotności przez ponad dwa lata. W projekcie staje się on symbolem miejsca odosobnienia, a jednocześnie ucieczki od doskwierającej rzeczywistości. Miejscem, gdzie w spokoju można przemyśleć i przetestować nowy model życia.

Indywidualne zwiedzanie wystaw będzie możliwe od godziny 12:00 do 24:00.

Ogród Botaniczny UMCS

Z okazji Nocy Muzeów można będzie również wziąć udział w spacerze w Ogrodzie Botanicznym. Rozpocznie się on o godzinie 18:00. Spacer z przewodnikiem zorganizowany zostanie pod hasłem „O drzewach w wierzeniach i zwyczajach ludowych”.

Uczestnictwo w spacerze jest bezpłatne jednak obowiązują zapisy. Chęć wzięcia udziału można zgłosić pod numerem telefonu: 81 743 49 00 do piątku (13 maja). Telefon jest dostępny w godzinach 7:00 – 15:00. Liczba osób jest ograniczona.

A w regionie…

Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie

Muzeum Bolesława Prusa znajdujące się w parku Zdrojowym w Nałęczowie będzie można podczas Nocy Muzeów od godziny 14:30 do 21:00. Dostępna będzie wystawa stała. Wstęp wolny.

Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie

W Nałęczowie możecie zwiedzić również Muzeum Stefana Żeromskiego. Poznacie w nim historię pisarza, a także dowiecie się wielu ciekawostek o jego twórczości. Muzeum będzie czynne od godziny 14:30 do 21:00. Wstęp wolny.

Muzeum Regionalne w Kraśniku z filią 24. Pułku Ułanów

Atrakcje czekają również w Kraśniku. To właśnie tam znajduje się Muzeum Regionalne w Kraśniku z filią 24. Pułku Ułanów. Możecie je zwiedzić od godziny 14:00 do 22:00.

Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments