Monitory, komputery, tablety, telefony i wszelkiego rodzaju sprzęt, który może pomóc w nauce i pracy przez Internet. To wszystko zbierają wolontariusze z grupy Lublin Pomaga, których możecie spotkać dwa razy w tygodniu przed Areną Lublin. To właśnie tam zbierają sprzęt AGD, który trafi do tych najbardziej potrzebujących.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że lekcje w szkołach zastąpiła dzieciom nauka online. Podobnie jest z częścią pracowników, których codzienne obowiązki przeniosły się do domów, więc lekcje prowadzą w tak zwanym trybie nauki zdalnej.

Niestety nie każde dziecko ma możliwość nauki zdalnej. Wiele osób, będących w trudnej sytuacji życiowej, wciąż potrzebuje komputera, jak i monitora, by móc realizować swoje zadania. Dlatego też grupa wolontariuszy z grupy Lublin Pomaga zdecydowała się na zbiórkę sprzętu komputerowego.

Sprzęt do nauki trafi między innymi do Stowarzyszenia Zamojskie Anioły, które jest współorganizatorem zbiórki.

Zbiórki sprzętu będą odbywać się dwa razy w tygodniu, czyli we wtorki i czwartki w godzinach od 16 do 18 przed Areną Lublin.

Jeśli ktoś z Was ma niepotrzebny sprzęt, ale nie jest w stanie go dowieźć, może skontaktować się z mailowo pod adresem info@lubpomaga.pl. Do udziału w akcji organizatorzy zachęcają także firmy, które w swoich magazynach mają stary, nieużywany, sprzęt.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments