Jesień i zima to pory roku, które solidnie dają się we znaki naszej skórze. Przesuszona i szorstka wymaga solidnego wsparcia z zewnątrz, które pozwoli odbudować wszelkie ubytki. Wraz z nadejściem wiosny, powinny więc zmienić się nasze przyzwyczajenia i praktyki. Tak, by dać skórze szansę na pełną regenerację. Kiedy w związku z epidemią, więcej czasu spędzamy w domu, możemy go wykorzystać na przygotowanie naszej skóry do lata.

Plan działania dla pięknej skóry

Złuszczanie

Nasza skóra nieustannie się odbudowuje. W ciągu roku możemy stracić nawet 0,75 kg starego naskórka. Peeling pomaga skórze zrzucić stary naskórek, w którego miejsce pojawia się nowy, pełniący skuteczne funkcje ochronne. Dzięki temu składniki zawarte w kremach i balsamach będą działały skuteczniej, a skóra będzie lepiej dotleniona. Peeling najlepiej stosować raz w tygodniu. Można do niego użyć kosmetyków zakupionych w drogerii lub przygotować peeling w domu np. z fusów po kawie, wówczas peeling ma dodatkowo działanie antycellulitowe.

Nawilżanie

Po złuszczeniu obumarłego naskórka, musimy odpowiednio odżywić i nawilżyć skórę. Utrzymanie warstwy lipidowej na odpowiednim poziomie jest bardzo istotne. Chroni ona naskórek przed nadmierną utratą wody z organizmu, drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także pozwala na dłużej zachować jędrność skóry. Dlatego po każdej kąpieli czy peelingu należy pokryć skórę warstwą ulubionego balsamu lub kremu nawilżającego. My polecamy również oleje, np. kokosowy, który świetnie zastąpi zarówno balsam do ciała, jak i odżywkę do włosów.

Mówiąc o nawilżaniu i odżywianiu, warto pamiętać również właśnie o włosach. Pomoże im właśnie olejowanie. Na włosy nakładamy olej kokosowy, arganowy lub tradycyjnie – rycynowy – przynajmniej na godzinę przed myciem (najlepiej dwie), albo na całą noc.

Odżywianie od wewnątrz

Bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ na kondycję i wygląd skóry, jest dieta. To, co jemy, bezpośrednio przekłada się na zdolności naszej skóry do radzenia sobie m.in. w trudnych warunkach pogodowych. Na wiosnę warto postawić na warzywa i owoce sezonowe. Pozytywny wpływ na skórę ma również dostarczanie organizmowi zdrowych tłuszczy znajdujących się w rybach takich jak tuńczyk czy łosoś.

Nawadnianie

Codziennie powinniśmy spożywać minimum 2 litry wody, średnio zmineralizowanej i najlepiej niegazowanej. Kosmetolodzy przekonują, że odpowiednie nawodnienie organizmu poprawia ukrwienie, elastyczność i jędrność skóry. Woda oczyszcza też nasz organizm i wypłukuje toksyny, co przekłada się na zdrowy wygląd cery. Odpowiednie nawodnienie pomoże również walczyć z cellulitem oraz łamiącymi i rozdwajającymi się włosami.

Ochrona

Kiedy już oczyściliśmy, nawilżyliśmy i odżywiliśmy skórę, należy zadbać o jej ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, będącym jednym z powodów starzenia się skóry. Bardzo często o stosowaniu kremów z filtrem przypominamy sobie dopiero w okresie letnim, a słońce oddziałuje na naszą skórę przez cały rok. Dlatego ważne jest dostosowanie filtra do siły promieni słonecznych w danej porze roku. Zimą wystarczą nam filtry na poziomie 15 – 20 SPF (chyba że wybieramy się w góry), wiosną poleca się już filtry rzędu 20 – 30 SPF, a w letnie dni niezbędne będzie zabezpieczenie do nawet 50 SPF (w zależności od typu karnacji i reakcji skóry na opalanie).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments