Lublin przez miesiąc będzie testował samochód elektryczny Renault ZOE. To nagroda w konkursie Eco-miasto 2018, w którym Lublin zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Mobilność zrównoważona” oraz „Gospodarka wodna”.

– Kolejne nagrody i wyróżnienia dla Lublina pokazują, jak bardzo zmieniło się miasto w ostatnich latach. Obecnie Lublin staje się liderem w zakresie wiedzy i przygotowania dokumentacji branżowej oraz strategicznej w zakresie rozwoju elektromobilności – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Efektem licznych inwestycji w tabor i zintegrowane systemy transportu miejskiego jest stale rosnąca liczba autobusów niskoemisyjnych, nowe autobusy elektryczne i kolejne ekologiczne trolejbusy. Do tej pory miasto wydało na ten cel już blisko miliard złotych. Obecnie w taborze znajduje się 123 trolejbusy i jeden autobuse elektryczny. Do 2023 r. planowane jest wyposażenie komunikacji miejskiej w Lublinie w 201 pojazdów zeroemisyjnych – 135 sztuk trolejbusów i 66 sztuk autobusów elektrycznych.

Obecnie na terenie Lublina znajdują się 4 ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, wyposażone w 12 ogólnodostępnych punktów ładowania. Stacje umieszczone są w centrach handlowych: IKEA (al. Spółdzielczości Pracy 86), Atrium Felicity (al. Wincentego Witosa 32) oraz Vivo! (al. Unii Lubelskiej 2).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments