Kapitalny remont przejdą łazienki w budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II przy ul. Pogodnej 54, dzięki kolejnej współpracy Miasta Lublin i Fundacji Leroy Merlin Polska. Dzisiaj (20 czerwca) strony podpisały umowę grantową o realizacji wspólnych działań. Wartość otrzymanego grantu to ponad 220 tys. zł.

– Dzięki realizacji Programu Grantowego nasze Miasto odnowi kolejne miejsce zamieszkania zbiorowego. Tym razem poprawimy warunki pobytu oraz zamieszkania dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, w tym obywateli i obywatelek Ukrainy. Remont sanitariatów pozwoli na dostosowanie pomieszczeń do szczególnych potrzeb młodych podopiecznych oraz zwiększy komfort i bezpieczeństwo z ich korzystania. Internat w Ośrodku spełnia funkcję opiekuńczo – wychowawczą w okresie nauki szkolnej. Dzięki temu dla wielu uczennic i uczniów spoza Lublina staje się drugim domem i zapewnia prawidłowe warunki rozwoju. W związku z wojną w Ukrainie to również azyl dla dzieci i młodzieży uchodźczej. Dziękuję Fundacji za udzieloną pomoc i udaną dotychczasową współpracę. Cieszę się, że razem możemy działać na rzecz miasta oraz jego mieszkanek i mieszkańców – mówi Tomasz Fulara, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Z grantu Funduszu Solidarnościowego Fundacji Leroy Merlin zostanie przeprowadzony generalny remont 2 łazienek znajdujących się na III piętrze budynku internatu. Całkowita wartość prac wyniesie 220,8 tys. zł brutto. Na tyle opiewa wartość grantu przekazanego Miastu w formie darowizny materiałów i usług.

– Cieszymy się, że po raz drugi podpisujemy w Lublinie umowę grantową w ramach Funduszu Solidarnościowego działającego przy Fundacji Leroy Merlin. Te granty są dla nas niezwykle istotne, wspierają one uchodźców z Ukrainy, a w przyszłości będą służyć mieszkańcom Lublina, z którymi czujemy się mocno związani, prowadząc tutaj od wielu lat nasze sklepy. W ramach Funduszu Solidarnościowego zrealizowaliśmy dotychczas około 60 grantów w całej Polsce, które pozwoliły stworzyć ponad 2,7 tys. bezpiecznych i komfortowych miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Na te remonty Fundacja Leroy Merlin przekazała już około 31 mln zł – mówi Agnieszka Bolek, prezeska Fundacji Leroy Merlin Polska.

Źródło: Miasto Lublin

fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments