Mieszkańcy Lublina pomagają szpitalom w województwie podczas epidemii koronawirusa. W ramach akcji #LublinPomaga dostarczyli już 8 tysięcy maseczek do szpitali w naszym regionie, które zakupiła firma PPMB Niemce.

Maseczki trafiły między innymi do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

LubPomaga jest akcją zapoczątkowaną przez Natalię Moskal oraz lubelskie przedsiębiorstwo PPMB Niemce S.A. Głównym celem akcji jest pomoc zarówno szpitalom, jak i poszczególnym osobom oraz firmom na Lubelszczyźnie. To organizacja, ale i portal, na którym można poprosić o pomoc, ale również zgłosić się do jej udzielenia.

Organizacja zrzesza na Lubelszczyźnie osoby, które zajmą się zrobieniem zakupów i ich dostawą do drzwi, wyprowadzą psa, zrealizują potrzebną receptę, ale też posłużą konsultacją medyczną przez telefon.

– Nasz psycholog zapewni wsparcie tym, którzy tego potrzebują, a nasz internista skonsultuje objawy, jeśli chorujecie i nie jesteście pewni diagnozy – tłumaczą inicjatorzy akcji #LublinPomaga.

Prowadzą oni też zbiórkę pieniędzy, które przeznaczą na walkę z pandemią, np. na zakup potrzebnego sprzętu dla lekarzy.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć akcję napisz na adres mailowy: info@lubpomaga.pl.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments