Lubelski wokalista Łukasz Jemioła zbiera pieniądze na wydanie pierwszej w pełni autorskiej płyty z własnymi utworami. Akcję artysty możecie wspomóc poprzez wpłacenie dobrowolnej kwoty na stronie zrzutka.pl.

– Płyta będzie możliwie najbardziej naturalna, czyli będzie w klimatach, w których całe życie funkcjonuję. Będzie na niej amerykański folk i blues. Oczywiście będzie też cała paleta emocji, czyli od takich piosenek bardziej nostalgicznych, jak i przemyśleniowych aż do kabaretowych piosenek – wyjaśnia Łukasz Jemioła, wokalista.

Artysta podkreśla jednak, że jego krążek na pewno nie będzie zwierał tylko bluesa, czy poezji śpiewanej. – Będzie tego wszystkiego po trochu. W trakcie pierwszego rzutu koronawirusa na wiosnę w domowych warunkach zacząłem nagrywać trochę rzeczy i na moim fanpage na Facebooku można już podejrzeć taki utwór „Świat śpiewa dla Ciebie”, który znajdzie się również na płycie – zaznacza.

Łukasz Jemioła zakłada, że głównym wyznacznikiem doboru repertuaru są tylko jego autorskie utwory. – Chciałbym, żeby całość materiału była moja. Kompletuję już materiał od dwóch lat, więc to nie jest tak, że dopiero siadam do pisania piosenek – podkreśla. I dodaje, że przynajmniej połowę piosenek, które znajdą się na płycie, poznała już publiczność, bo grane były podczas koncertów. – Wiem, że one się podobają i że wiele osób chciałoby je mieć już zawsze przy sobie – mówi.

Chociaż nie ma jeszcze daty premiery płyty, poznaliśmy datę końca zbiórki funduszy. – Zbiórka kończy się 24 grudnia, a że nazywam się Jemioła to padła propozycja, żeby nazwać ją „Zbiórka pod Jemiołą” (śmiech). To takie świąteczne i do tego nawiązuje – śmieje się.

O artyście

Łukasz Jemioła jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Współtworzył z nim projekty: „Wieczorem” – z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” – z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockową kantaty „Myśląc Ojczyzna”. Na jednej scenie stawał również z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim czy zespołem Anawa Marka Grechuty.

Jemioła specjalizuje się w tworzeniu piosenek, jak również w wykonywaniu coverów z nurtu retro jazz, rock, czy americana (blues, folk). Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking i slide. Artysta w ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie.

Link do zrzutki znajdziecie tutaj

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments