Francja zwycięża 18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020! Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem Move the World. Nasza reprezentantka w konkursie otrzymała 46 punktów od jury i 44 od widzów. To okazało się za mało, by walczyć o zwycięstwo.

Eurowizja rozpoczęła się od występu Viki Gabor, która zaśpiewała swój hit „Superhero”, który w zeszłym roku zapewnił Polsce zwycięstwo drugi raz z rzędu. Po niej zaprezentowało się 12 młodych wokalistów. Konkurs otworzyła reprezentantka z Niemiec, Francja natomiast zamknęła tegoroczny konkurs. Ala Tracz wystąpiła jako szósta.

Kim jest Ala Tracz?

Alicja Tracz to 10-letnia wokalistka, która pochodzi z powiatu janowskiego. Swój talent szlifowała między innymi pod okiem Agnieszki Wiechnik. Alę mogliśmy już oglądać w The Voice Kids, gdzie doszła do finału trenując pod okiem Dawida Kwiatkowskiego. Mimo młodego wieku, artystka na swoim koncie ma już wiele zwycięstw, między innymi w konkursie na Malcie czy Bułgarii, a także drugie miejsce na festiwalu we Włoszech.

Fot. Materiały prasowe TVP

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments