W czwartek (26 maja) w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie wystąpią ogólnopolscy artyści. Usłyszymy między innymi Organka i Luxtorpedę, a koncerty rozpoczną się o godzinie 17:30.

Kokavice stanowi dwuosobowy zespół lubelskich muzyków. Jasiek Grymuza (Johnny Johnson) oraz Jakub Grzegorczyk (Michael Tarotti) bez wątpienia zaserwują Wam dobre granie i całe mnóstwo emocji w swoich utworach. W 2019 roku na festiwalu FAMA w Świnoujściu zagrali swój 4. koncert w karierze, dzięki któremu zdobyli wyróżnienie w kategorii “Muzyczny Debiut Roku”.

Luxtorpeda to polska grupa grająca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego oraz Kazik na Żywo. W skład grupy wchodzą: Robert Drężek (gitara), Krzysztof Kmiecik (bas), Tomasz Krzyżaniak (perkusja), a także Przemysław „Hans” Frencel (śpiew). Zespół pięciokrotnie uzyskał nominację do Fryderyków w kategorii „Album roku”, a w 2012 roku płyta „Luxtorpeda” przyniosła im sam Laur!

Organek to grupa, która jest stałym bywalcem największych polskich festiwali, takich jak Woodstock/Pol’and’RockFestival czy też Open’erFestival. Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą, ciesząc się ogromną aprobatą publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe) i Robert Markiewicz (perkusja).

Darmowe wejściówki na koncert możecie odbierać w biurze Zarządu Uczelnianego w Domu Studenckim Femina, ul. Mariana Langiewicza 20, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 – 15:15.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments