„Nie patrzę wstecz” to tytuł najnowszego utworu Magdy Welc. Lubelska artystka już jako dziecko wygrała program „Mam Talent” zachwycając ludzi w całym kraju. Premiera utworu odbyła się w piątek (19 marca).

„Nie patrzę wstecz” to drugi po „Między słowami” singiel Magdy Welc, który zapowiada jej debiutancki album. W klimatycznym i poruszającym utworze wokalistka śpiewa o zamykaniu za sobą przeszłości i nadziei na lepsze jutro. Jednocześnie to propozycja, która skłoni słuchaczy do przemyśleń i refleksji nad swoim życiem.

– Moment premiery singla nieprzypadkowo zbiega się z końcem zimy. Traktujemy ją jako coś, co już za nami – mówi artystka.

Nowy singiel to już kolejny utwór, który powstał  w ramach współpracy z Mariuszem Ostańskim, kompozytorem i producentem, laureatem Polskich Nagród Filmowych “Orły”. Autorką tekstu jest z kolei współpracująca z autorem przy innych projektach Izabela Rybak.

– Zafascynowani urokami zimy postanowiliśmy, że cały klip będzie nakręcony w zimowej aurze. W tym roku bardzo nas ona inspirowała, a przy okazji pasowała też do klimatu piosenki – tłumaczy Mariusz Ostański.

– Ta piosenka jest klimatyczna i sentymentalna, ale posiada też dynamiczny refren. Śpiewając ją powracają różne sytuacje i tematy z przeszłości, które na szczęście zostawiłam już za sobą. Teraz mogę spokojnie iść do przodu. Jest ona dla mnie pewnego rodzaju sposobem na zamknięcie tego co było kiedyś, jak również nadzieją na nowy początek – cieszy się artystka.

Utwór niesie ze sobą wiele emocji. – Jest emocjonalny, zarówno od strony muzycznej, jak i tekstowej. Ogólne jego przesłanie można podsumować zawartą w refrenie frazą: „To, co zdawało się końcem być, początkiem jest”. Będąc w trudnej sytuacji, często wydaje się nam, że nie ma z niej wyjścia. Jednak to, czego wtedy doświadczamy, wzmacnia nas i staje się początkiem czegoś nowego, lepszego. To właśnie chcemy przekazać – podsumowuje Mariusz Ostański.

Pasją Magdy Welc od zawsze była muzyka, a śpiewanie towarzyszyło jej od najmłodszych lat. Już jako mała dziewczynka została laureatką wielu konkursów, w tym telewizyjnego programu Mam Talent! Po programie nawiązała współpracę z kompozytorem Mariuszem Ostańskim, czego efektem była wspólnie nagrana płyta z kolędami i pastorałkami.

Mariusz Ostański to kompozytor to multiinstrumentalista, aranżer i producent muzyczny urodzony i pracujący w Lublinie. Jest również laureatem Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2013. Od lat tworzy muzykę filmową, reklamową i rozrywkową. Prowadzi Mariusz Ostański Studio Produkcyjne zajmujące się produkcją muzyczną i wideo.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments