Majowe wydarzenia Warsztatów Kultury kuszą różnorodnością. Będzie można porozmawiać o autyzmie, przygotować woskowijki, zastanowić się, czym jest dla nas miasto, a czym my dla miasta. Twórcy ludowi i rzemieślnicy skorzystają z „Masterklas”, a mamy, w ich święto zostaną obdarowane kokedamami.

Program wydarzeń

Sztuka Wrażliwości

Spektrum autyzmu to pojęcie tak szerokie, że dla większości ludzi stanowi zlepek obiegowych opinii, mitów i stereotypów. Jednak ludzie o większej wrażliwości stanowią integralną, niemałą część społeczeństwa.

Kiedy: 19 maja, godz. 18.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie

Projekt “Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Miasto: ludzie – drzewa – architektura

Uczestnicy będą się zastanawiać nad miastem jako takim, jego zobowiązaniami wobec mieszkańców i na odwrót, odpowiedzialnością, jaką mieszkańcy mają wobec przestrzeni, w której żyją.

Prowadzenie pierwszego spotkania: dr Jacek Jaźwierski

Kiedy: 20 maja, godz. 18.00
Gdzie: platforma ZOOM

Woskowijki

Nasączony woskiem pszczelim bawełniany materiał jest nie tylko ekologiczny, ale też wykazuje właściwości antybakteryjne i idealne nadaje się do przechowywania chleba, kanapek, warzyw, owoców, serów i przekąsek. Nauczą się go robić uczestnicy warsztatów.

Kiedy: 20 maja (czwartek), godz. 18.00

Gdzie: Facebook i YouTube Warsztatów Kultury w Lublinie

Masterklasy

Tegoroczny projekt „Masterklasy” organizowany przez Warsztaty Kultury w Lublinie jest skierowany do wszystkich zainteresowanych rozwojem kompetencji związanych z prowadzeniem działalności na współczesnym rynku. Projekt „Masterklasy” w pierwszej kolejności jest skierowany do rzemieślników i twórców ludowych. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło praw autorskich w twórczości tradycyjnej.

Prowadzenie: Piotr Łada

Kiedy: 22 maja, sobota, godz. 10.00-15.00 (w tym godzinna przerwa między 12.00 a 13.00)

Gdzie: warsztaty odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom

Zapisy: Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

Kokedamy dla Mamy

Jest to japoński sposób tworzenia wiszących ogrodów w kulach z ziemi pokrytej mchem lub włóknem kokosowym. W trakcie warsztatu uczestnicy wykonają własne kompozycję, które będą wyjątkowym prezentem dla mamy.

Prowadzenie: Magda Zaworska

Dla kogo: dzieci 10+ wraz z opiekunem

Kiedy: 25 maja (wtorek), godz. 17.00-18.30

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 (patio)

Zapisy: Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments