Malwina Kopron, studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i zawodniczka Uczelnianego Klubu AZS UMCS została brązową medalistką Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. To pierwszy medal zawodnika z Lublina w rzucie młotem.

– Słów gratulacji, dumy, satysfakcji i wzruszenia przy takim sukcesie nigdy nie jest za wiele. To jest spektakularny sukces i dziękuje Ci Malwina za każdy dzień ciężkiej pracy i te kilkanaście lat wyrzeczeń, treningów. Dziękuje za każdą minutę spędzoną na treningach i każdy przerzucony kilogram – gratulowała zawodniczce Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

– Bardzo się cieszę, że wróciłam już z Tokio, bo tak naprawdę dopiero w Lublinie zacznę świętowanie tego medalu. To jest coś wspaniałego i niesamowite uczucie. Tak naprawdę nie byłoby mnie tutaj gdyby nie Lublin i gdyby klub się mną nie zainteresował. To sport indywidualny, jednak za moim sukcesem stoi niezwykle wiele ludzi – mówi Malwina Kopron, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Malwina jest studentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Pisanie pracy magisterskiej dzieli z godzinami spędzanymi na treningach. W AZS UMCS ćwiczy pod okiem swojego dziadka, Witolda Koprona, trenera AZS UMCS. – Trener dziadek na co dzień bardzo mnie wspiera. Można pogodzić sport z nauką i dziękuje za trzymanie kciuków za mnie w środku nocy – uśmiecha się Malwina.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments