W niedzielę (15 sierpnia) z okazji święta Matki Boskiej Zielnej na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Lublinie odbędzie się pierwsza edycja Zamkowej Wymiany Roślin. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.

Wymiana będzie okazją do zdobycia nowych zaszczepek, sadzonek i dorosłych okazów, które zazielenią wnętrza domów, ale też ogrodów. Będzie można poznać również dzieła o motywach roślinnych, pochodzących ze zbiorów muzeum. Pierwszych 50 osób, które przyniesie rośliny otrzyma możliwość zwiedzania wszystkich ekspozycji stałych muzeum w promocyjnej cenie 5 zł.

Na wydarzenie można przynieść zarówno ukorzenione zaszczepki, ucięte listki, gotowe sadzonki, jak i rośliny dorosłe, a także wszelkie ogrodnicze akcesoria takiej jak doniczki, osłonki, kwietniki czy makramy.

Oprócz stołów, na których znajdą się rośliny do wymiany mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wykładach i prezentacjach, warsztatach ceramicznych i linorytnicze, a także w specjalnej ścieżce zwiedzania dla najmłodszych.

Data wymiany nie jest przypadkowa, a to dlatego, że właśnie na 15 sierpnia przypada święto Matki Boskiej Zielnej – patronki ziół, kwiatów, owoców i zbóż.

Wymiana zakończy się o godzinie 15. Jeśli po tej godzinie zostaną wolne roślinki, będzie można zabrać je nawet w przypadku, jeśli nie przynieśliście nic na wymianę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments