Od 3 września chętni mogą zgłaszać się jako wolontariusze, którzy pomogą przy organizacji kolejnego Marszu Równości w Lublinie. Marsz ulicami Lublina ma przejść w październiku. Konkretna data nie jest jeszcze znana.

Zgłosić chęć uczestnictwa w wolontariacie można poprzez napisanie wiadomości na Facebooku na profilu Marsz Równości w Lublinie.

– Osoby, które zgłoszą się jako wolontariusze, jak co roku będą przed marszem malować z nami transparenty, wybijać przypinki i ogólnie pomagać w przygotowaniu strony wizualno-promocyjnej. W trakcie przemarszu wolontariusze będą pomagać utrzymywać szyk, rozdawać wcześniej przygotowane materiały – wyjaśnia Alicja Sienkiewicz z Marszu Równości w Lublinie.

Organizatorzy nie zdradzają jeszcze dokładnej daty marszu, a wynika to z tego, że chcą oni zapewnić jak największe bezpieczeństwo uczestników podczas wydarzenia. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, marsz ma przejść ulicami Lublina w październiku.

Przypominamy, że w Lublinie odbyły się dwa marsze równości. Pierwszy odbył się w 2018 roku i wyruszył z placu Zamkowego, drugi rok później i rozpoczął się na placu Teatralnym. Z powodu pandemii rok temu wydarzenie nie zostało zorganizowane.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments