Mateusz Łopaciuk z Janowa Podlaskiego to uczestnik programu Polsatu “All Together Now”. Wystąpił z piosenką „Knockin’ On Heaven’s Door”, a jego występ spodobał się prawie wszystkim jurorom. Zaśpiewało z nim 94 oceniających! W finale zmierzył się z czternastoma uczestnikami. Okazał się najlepszy i wygrał główną nagrodę – 100 tysięcy złotych. Nam opowiedział o swoich inspiracjach i planach na przyszłość.

Inspiruje Cię w jakiś sposób zespół Nirvana?

– Obecnie już nie. Kiedyś byłem zapalonym fanem, ale wtedy dopiero zacząłem poznawać rocka. Znam chyba każdy ich utwór.

A co Cię jeszcze inspiruje?

– Sam nie wiem. Inspirować może wszystko, muzyka, sztuka, klimat, nocne miasto, natura, życiowe wydarzenia, ludzkie wnętrze.

Skąd pomysł na “Smells Like Teen Spirit” w finale programu?

– To nie był mój pomysł, ale zgodziłem się na ten kawałek mając na uwadze, to że jest to znany rockowy hit i miałem nadzieję, że trafi do ludzi. Ale trochę się obawiałem, że nie poradzę sobie z nim. Jest to dość wymagający utwór, szczególnie w tym refrenie.

Lubisz rocka? Czy można o tym gatunku powiedzieć coś nowego?

– Myślę, że za każdym razem poznając jakiś nowy zespół, bądź rockowego wykonawcę i słuchając tego co wnosi od siebie do rocka dowiadujemy się o tym gatunku coś nowego. A rockowych artystów jeszcze nie brakuje.

Ile z popularnego hasła „sex, drugs and rock&roll” jest obecnie w muzykach rockowych?

– Szczerze mówiąc nie wiem, nie jest to dla mnie istotne. Na pewno to ile, zależy w dużej mierze od wieku. Ale doświadczonym rockandrollowcom na stare lata organizm zaczyna się buntować i nie mogą już sobie pozwolić na tak hulaszcze życie.

Dlaczego uważasz, że wykonujesz muzykę w niszowym stylu?

– Ponieważ jego odbiorcy stanowią mniejszość społeczeństwa.

Gdzie głównie grasz koncerty?

– Dotychczas w Janowie Podlaskim. Mój najbliższy koncert jest także w Janowie. Zapraszam już 1 grudnia do Gminnego Ośrodka Kultury.

Do swojego sukcesu doszedłeś ciężką pracą. Jak po drodze nie zgubić wiary w siebie i swoje możliwości?

– Wydaje mi się że trzeba zachować spokój, mieć pokorę, akceptować siebie i być wyrozumiałym dla siebie, zachować dystans. Przede wszystkim nie porównywać się do innych i nie zazdrościć, iść za głosem serca i chwytać marzenia.

Jesteś też poetą. Jakie wiersze piszesz?

– Nieprzewidywalne, także dla mnie, bardzo metaforyczne. W sumie chłodne, ale jest w nich gdzieś światełko w tunelu. Czy jestem poetą prawdziwym? Nie jestem pewny.

Co jest dla Ciebie większą inspiracją? Poezja czy muzyka?

– Częściej muzyka.

Wygrałeś pierwszą edycję „All Together Now”. Co dalej?

– Będę się rozwijał, szukał muzyków do zespołu i przygotowywał się do wydania płyty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments