Miasto Słucha. Kolejny koncert plenerowy w Browarze Perła

0
176

Fundacja Krajobrazy i Browar Perła zapraszają na czwarty koncert muzyczny na trawie, w ramach cyklu niedzielnych spotkań z muzyką “Miasto Słucha”. Tym razem będzie to koncert fortepianowy, podczas którego utwory wybitnych kompozytorów zagra Karolina Tomaszewska. Usłyszymy je w niedzielę (3 lipca) o godzinie 15:00.

Karolina Tomaszewska jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych m.in.: International American Protégé w Nowym Jorku (II miejsce oraz debiut w Carnegie Weill Hall),  Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Euterpe w Corato  (I miejsce), Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Roma w Rzymie (III miejsce), Międzynarodowy Konkurs Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach (III miejsce), Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Breście (nagroda specjalna), Międzynarodowy Konkurs Mozartowski we Frascati (I miejsce), Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków w Barlettcie (II miejsce). Swoje umiejętności doskonaliła jako czynny uczestnik Międzynarodowych Kursów  Mistrzowskich u Kevina Kennera, Karla Heinza Kämmerlinga, Philippe Entremont’a, Jacque Rouvier’a, Andre Boainain’a, Alexiego Lubimova i Michela Beroff’a.

Koncertowała w Polsce i za granicą m.in. we Francji, Grecji, Rosji, Ukrainie, Czechach,  Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Belgii, Holandii i Niemczech. Występowała na koncertach z cyklu: „Mistrz i Uczeń” realizowanych w ramach projektu: „Warszawa w czasach Fryderyka Chopina” oraz koncertach w ramach projektu organizacji Vayman ART w Belgii. Brała również udział w festiwalach muzycznych: „Wszystkie Mazurki Świata”, „Chopin Open “, International Festival „Musical Summer- Malaga”, „Euregional Chamber Music Festival- Maastricht”.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem. Wstęp jest wolny.

Repertuar

J. Turina-  Mujeres Espanolas Op. 73- La Senorita Que Baila
T. Ades- Mazurek op. 27 nr 2
L. van Beethoven- Sonata D-dur op. 10 nr 3
N. Medtner- Sonata g-moll op. 22

Grafika: Kamil R. Filipowski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments