Dworzec – rezygnacja. Premiera spektaklu o uchodźcach z Ukrainy

0
87

W niedzielę (3 lipca) na placu przed Centrum Kultury w Lublinie będziemy mogli zobaczyć premierę spektaklu pt. „Dworzec-rezygnacja”. Widowisko zostanie przedstawione o godzinie 17:30 i opowiada historię uchodźców wojennych z Ukrainy.

Po wybuchu wojny w Ukrainie, słowo „uchodźca” zmieniło swoje znaczenie – z pejoratywnego na neutralne. Jednocześnie sposób traktowania zależy nie tylko od tego, na jakiej granicy znajdują się uchodźcy przybywający do Polski, ale także od tego, skąd pochodzą, jaki mają kolor skóry, jaką kulturę. Spektakl „Dworzec – rezygnacja” skupia się na zaprezentowaniu poprzez sztukę problemów dotyczących uchodźców, migrantów, w szczególności losu i historii tych, którzy próbują przedostać się do Polski na granicy Brześć i Terespol.

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na dyskusję prowadzoną przez Aleksandrę Chrzanowską ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej oraz Natalię Gebert związaną z Fundacją Inicjatywa Dom Otwarty, z udziałem Tadżyka mieszkającego w Polsce – Hoshimi Sanjari.

Scenariusz przygotowali Marta Fortowska i Bartłomiej Miernik. Reżyseria jest Bartłomieja Miernika. W spektaklu występują: Żenia Adamenko, Kalina Jargieło, Joanna Labus, Marta Rolska, Alicja Stankiewicz i Dmitrij Tsishko.

W razie deszczu spektakl przeniesiony zostanie do Sali Czarnej w Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp wolny. Spektakl jest odpowiedni dla widzów od 12. roku życia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments