W najbliższy weekend (28-29 lipca) Lublin stanie się międzynarodową stolicą Beatlesów. Do naszego miasta zjadą fani z całego świata, by posłuchać starych hitów zespołu i wziąć udział w pokazach filmowych oraz spotkaniach autorskich ze znawcami beatlesomanii.

Już po raz trzeci w naszym mieście spotkają się miłośnicy muzyki Beatlesów z całego świata, dla których angielski zespół stał się sensem życia. Będzie kolorowo i inspirująco, a wszystko przy dźwiękach największych przebojów lat 60. – “Yellow Submaine”, “Love me Do” czy “Please Mr. Postman”.

– Przyjadą do nas zarówno fani z całej Polski, jak i Ukrainy, Danii, Węgier. Czekamy na informację od beatlesomaniaków z Rosji i Białorusi, ale do naszego fanklubu należą także miłośnicy z Portoryko, Angoli czy Australii – mówi prezes Fan Club The Beatles w Lublinie – Reaktywacja, Krzysztof Stanisław Werner.

Zlot na pewno będzie transmitowany na cztery kontynenty: Europę, Afrykę, Azję i Amerykę Północną, dzięki czemu żaden z fanów, który nie mógł przyjechać do Lublina, nie straci możliwości przeżywania jednego z najważniejszych wydarzeń związanych z Beatlesami.

Atrakcji nie zabraknie. Podczas spotkania odbędą się wystawy, warsztaty, czytanie poezji, pokaz medytacji, prelekcje i spotkania autorskie – na żywo i on-line. Na wielkim ekranie zobaczymy więc Sylvię Bodhi Hillier – aktorka opowie gościom o filmie Magical Mystery Tour, w którym wystąpiła u boku Beatlesów. Natomiast na żywo porozmawiamy z Per Wiumem, duńskim dziennikarzem muzycznym i znawcą muzyki Beatlesów, Sergeyem Radchenko – jednym z ambasadorów The Beatles Story Museum w Liverpoolu i autorem książki “Touching the Universe of The Beatles” oraz kolekcjonerem i znawcą muzyki Marcinem Szostkiem. Zagrają też artyści i zespoły z całej Polski.

– Każdy punkt programu będzie mieć odpowiednią oprawę. Co roku poszerzamy i unowocześniamy formułę spotkania o zupełnie nowe elementy. Pokaz filmowy podczas zlotu nie jest zwyczajnym pokazem – towarzyszą mu odpowiednie efekty audio-wizualne, podobnie jak to jest podczas koncertów. Chcemy, by nasz zlot miał charakter wizualizacji artystycznej, która na długo wryje się w pamięć gości. Jesteśmy nastawieni na bezustanne rozszerzanie odbioru aż do uzyskania pełnowymiarowego efektu – wyjaśnia Krzysztof  Stanisław Werner.

Jak zapewniają organizatorzy, Międzynarodowy Zlot Miłośników Beatlesów to impreza wielowymiarowa. – Oprócz wspaniałych koncertów, spotykamy się, by wymieniać się między sobą wrażeniami i wiedzą, nie tylko na temat samego zespołu, ale też historii. My opowiadamy jak beatlesomania wyglądała w Polsce za czasów komunizmu, zagraniczni goście natomiast relacjonują jak to wyglądało na Zachodzie. Dzielimy się także fascynacjami, które nierzadko są ściśle związane z Beatlesami. Np. naszą instruktorkę medytacji, która poprowadzi zajęcia dla uczestników, mocno zainspirowała metoda George’a Harrisona, jednego z członków grupy – zachęca Krzysztof Stanisław Werner.

Podczas zlotu można będzie zabrać na pamiątkę czasopisma, które przesyłają do Lublina zaprzyjaźnione fankluby i instytucje, także z samego Liverpoolu. Najaktywniejsi fanklubowicze otrzymają też pamiątki.

PROGRAM

28 LIPCA (sobota)

15:00 Powitanie fan klubowiczów i gości wydarzenia, otwarcie wystaw i wizualizacji

16:00 Rozpoczęcie zlotu, wręczenie nagród dla aktywnych fan klubowiczów

16:15 Pokaz wywiadów “Znani fani Beatlesów”

17:00 Pokaz filmu Magical Mystery Tour

18:00 Rozmowa on-line z Sylvią Bodhi Hillier

18:45 Pokaz filmu “Ringo”

19:00 Rozmowy z Per Wium’em

20:00 Wykład Sergeya Radchenko

21:00 Magiczny Pawlacz oraz happening

22:00 Fan klubowy Jam Session z karaoke

23:00 Zakończenie pierwszego dnia zlotu

29 LIPCA (niedziela)

11:00 Zwiedzanie Lublina Magical Mystery Busem

12:00 Piesze zwiedzanie Lublina

13:00 Przerwa wypoczynkowa

15:00 Spotkanie w sali kawiarnianej hotelu Victoria

22:00 Zakończenie drugiego dnia zlotu

Impreza odbędzie się w dniach 28-29 lipca w hotelu Victoria przy ul. Narutowicza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments