Od czwartku (10 grudnia) do niedzieli (13 grudnia) w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” trwać będzie jubileuszowa, bo już 30. edycja Mikołajków Folkowych. Przez cztery dni festiwalu usłyszmy 6 wykonawców, a wydarzeniu towarzyszyć będą ogólnopolskie konferencje Folk-folklor-folkloryzm.

Pierwszego dnia wydarzenia usłyszymy między innymi trio Sutari. Trio Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Artystki kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych. Tego samego dnia zagra również zespół Kosy. Kosy składają się czterech kobiecych głosów i wykonają pieśni Dolnego Śląsku.

W sobotę (12 grudnia) na scenie wystąpi między innymi lubelska Orkiestra Świętego Mikołaja. Jest to jeden z najbardziej cenionych i docenionych zespołów na polskiej scenie folkowej. Powstali ponad trzydzieści lat temu, podobnie jak polski folk. Następnie na scenie zaprezentuje się Karolina Cicha, która jest kompozytorką, wokalistką i multiinstrumentalistką – rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. W tym dniu wystąpi także Bum Bum Orkestar, który wykona utwory z pogranicza muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej.

Na deser, będziemy mogli usłyszeć punkowy zespół Hańba! Jest to fabularny koncept, którego bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata przełomu lat 30. i 40.

W bezpłatnych transmisjach online będziemy mogli wziąć udział poprzez fanpage na Facebooku Chatki Żaka.

Program

Czwartek (10 grudnia)

Godz. 9.00 – Ogólnopolska konferencja Folk – folklor – folkloryzm online

Piątek (11 grudnia)

Godz. 9.00 – Ogólnopolska konferencja Folk – folklor – folkloryzm online

Godz. 20.00 – Magia Głosów online: Sutari, Kosy

Sobota (12 grudnia)

Godz. 19.00 – Koncert na Sobotę online: Cicha i Spółka, Orkiestra św. Mikołaja i Bum Bum Orkestar

Niedziela (13 grudnia)

Godz. 15:00 – Konkurs Scena Otwarta (ogłoszenie zwycięzców)

Godz. 19.00 – Folk i Okolice online: Hańba!

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments