Od czwartku (8 grudnia) do niedzieli (11 grudnia) w Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka trwać będą tegoroczne Mikołajki Folkowe. To bardzo dobrze znany i lubiany wśród mieszkańców festiwal, na którym usłyszymy bardzo różnorodną muzykę, której podstawą będzie folk.

Mikołajki Folkowe to festiwal interdyscyplinarny. Wiodącym tematem jest muzyka inspirowana tradycją, prezentowana i popularyzowana w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego młodego odbiorcy, oryginalna i nowoczesna. Zespoły folkowe występujące na festiwalu używają współczesnych środków do swobodnych interpretacji źródeł ludowej muzyki. Mikołajki Folkowe popularyzują kulturę tradycyjną poprzez edukację i zainteresowanie młodych ludzi wartościami i spuścizną folkloru, wskazując drogę, jak można dziś z niej korzystać.

Oprócz koncertów będących osią festiwalu na „Mikołajkach” odbywają się liczne warsztaty, spotkania autorskie, prezentowane są filmy związane z kulturą ludową. Prezentują muzykę inspirowaną folklorem różnych regionów i krajów, stawiając sobie za cel „przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury”.

Karnety na wszystkie koncerty biletowane: 70 zł normalny / 50 zł ulgowy. Do karnetu dołączony jest gratis folder festiwalowy (odbiór podczas festiwalu).

Program

Czwartek (8 grudnia)

9.00 – Żywa tradycja – dziedzictwo zbiorowej tożsamości – międzynarodowa konferencja naukowa

Piątek (9 grudnia)

10.00 – Żywa tradycja – dziedzictwo zbiorowej tożsamości – międzynarodowa konferencja naukowa
15.00 – Scena Otwarta – folkowy konkurs muzyczny
20.30 – Koncert – Chrust, Joryj Kłoc
Bilety: 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

Sobota (10 grudnia)

11.00 – Klub Festiwalowy
18.00 – Koncert na Sobotę: Almir Meskovic & Daniel Lazar (Bośnia/Serbia), Štefan Štec z kapelą (Słowacja), Orkiestra św. Mikołaja, laureaci Sceny Otwartej
Bilety: 50 zł normalny / 40 zł ulgowy

Niedziela (11 grudnia)

Godz. 11.00 – Klub Festiwalowy
Godz. 18.00 – Folk i okolice – AccFolkJazz – Na ludowo na jazzowo
Godz. 19.00 – Folk i okolice – The Helping Hand – Around the World in 2 Hours (wstęp wolny)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments