Już w niedzielę, 28 października, wystartuje czwarta i ostatnia w tym roku impreza biegowa pod hasłem „Mila na start”. Uczestnicy zmierzą się z dystansem 5 mil.

Już o godzinie 9.30 biegacze ruszą ze stadionu lekkoatletycznego Alejami Zygmuntowskimi, ulicą Stadionową, Muzyczną, Narutowicza, Szczerbowskiego i Piłsudskiego, którędy wrócą na stadion. Biegacze wykonają po trasie dwa okrążenia. Taką samą trasę pokonali już uczestnicy pierwszej edycji „Mili na start” na początku roku, 11 marca.

Do przebiegnięcia jest dokładnie 8, 05 km po atestowanej przez Polski Związek Lekkoatletyczny trasie. Każdy uczestnik imprezy „Mila na start” otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi biegacze będą również nagrodzeni pucharami w kategoriach wiekowych oraz w kategorii Open.

Sportowe spotkanie „Mila na start” skierowane jest dla wszystkich, bez względu na wiek. Dla młodszych uczestników będą przygotowane odpowiednio krótsze dystanse na stadionie lekkoatletycznym: 1/16 mili , 1/8 mili, ¼ mili ½ mili oraz 1 mila.

Podczas imprezy zostanie także odsłonięta pamiątkowa tablica z nazwiskami oraz wynikami 100 najlepszych uczestników 1. Pikniku Niepodległości, zorganizowanego z okazji 100-lecia niepodległości Polski, na którym uczestnicy zmierzyli się na symbolicznym dystansie 1918 m. Tablica stanie przy Stadionie Lekkoatletyczny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments